Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Дитячі книги » Гордівниця Злата - Тамара Крюкова

Гордівниця Злата - Тамара Крюкова

Читаємо онлайн Гордівниця Злата - Тамара Крюкова
хлопчик.

— Ще яка правда, любчику. Провалитися мені на цьому місці, якщо я брешу. — Стара з усієї сили тупнула ногою, немов перевіряючи твердість ґрунту.

— Треба розповісти про це мамі.

— Нічого путнього з цього не вийде. Чарівник уселив твоїй матінці, начебто я проти неї замишляю. Відтоді вона й чути про мене не бажає. Я й з тобою зустрічаюся потайки, щоб на тебе немилість не викликати.

Гліб зніяковів. Таємній зустрічі знайшлося таке просте пояснення, а він-же вважав стару відьмою.

— Може, сказати батькові? — запропонував хлопчик.

— А яка користь? Хіба він повірить, що рідний син ти, а не Гордій? Твого братика він полюбляє більше.

Гліб зітхнув. Це було правдою.

— Але що ж робити? Невже немає виходу? — розгубився він.

— Чому ж? Є засіб. Викради кубок, а там подивимося, що робити, — порадила Віщунка.

— Але я не можу, — відмовився хлопчик і для більшої переконливості додав: — До того ж його охороняють.

— А я навіщо? Тільки попроси, і я тобі допоможу. Йдеться про твоє життя, — нагадала стара.

— Добре, якщо ви допоможете мені, я дістану кубок, — завагавшись, кивнув Гліб.

— От і прекрасно! Як добре, що ти мене запросив у помічники, — радісно потираючи долоні, сказала стара. — Ну, любчику, тепер ми такі справи закрутимо на радість твоїй матінці! Насамперед ти повинен зустрітися з тим, хто бродить не сходячи з місця і, знаходячи витримку, змушує інших втрачати розум. Він допоможе тобі впоратися зі сторожею.

— Хто це? — не зрозумів Гліб.

— Загадка важка, та відповідь проста. Слухай же.

Гліб уважно слухав напучування, але душа його противилася плану Віщунки. Йому не подобалось діяти потайки, тишком-нишком.

Він набагато охочіше розповів би про все відкрито. Але хто його слухатиме? Хлопчик угамував сумніви. Звичайно, крадіжку кубка навряд чи можна назвати гідним учинком, але ж від цього залежало його життя.

Розділ 10
Винарій

Розпрощавшись з Віщункою, Гліб повернувся до палацу і, ховаючись у тіні дерев, зупинився, вдивляючись в освітлені вікна. Сутінки поступилися місцем ночі, але доросле життя усе ще кипіло в кімнатах і залах. Понад усе на світі хлопчику хотілося опинитися вдома, забратися в постіль і, укрившись з головою ковдрою, сном відгородитися від страшної реальності, яка звалилася на нього. Але це була не остання на сьогоднішній вечір пригода.

З відкритого вікна доносилися музика і сміх. Як дивно влаштований світ: тієї ж миті, коли серце Гліба стискалося від страху і відчаю, інші раділи й веселилися.

«Нікому немає діла, якщо я отруюся з цього злощасного кубка. Ну й нехай! Може, так краще. Ще пошкодують, але буде пізно», — подумав він. Йому стало до сліз шкода і себе, і маму, і батька, але раптом у пам’яті спливли слова Гордія: «Все одно буде по-моєму». І миттю до Гліба повернулася колишня рішучість.

— По-твоєму не буде, — прошептав він і, намагаючись триматися непомітно, попрямував до винних льохів.

Місяць піднявся високо, щедро облицювавши сріблом стіни будинку. Лоза дикого винограду щільно приліпилася до стіни долонями листя. Хлопчик розсунув гнучке галуззя та прошептав:

— Що незриме — проявися! Диво-двері — відімкніться! Лозо, покажи дорогу за реальності порогом.

Тієї ж миті Гліб помітив у стіні потаємні дверцята. Вони вросли в землю та вкрилися мохом, мабуть, ними давно не користувалися. Тільки-но Гліб взявся за поіржавлене від часу кільце, як дверцята відкрилися рівно настільки, щоб його пропустити.

Просунувши голову в щілину, Гліб застиг на порозі. У приміщенні стояла темрява.

Підсліпуваті напівпідвальні віконця майже не пропускали місячного світла. З раннього дитинства Гліб боявся темряви. Гордій жартував і насміхався над його страхом, але Гліб, як не соромився своєї слабкості, нічого не міг з собою вдіяти. Неслухняними пальцями хлопчик запалив свічку, яку йому завбачливо вручила Віщунка і, завмираючи від страху, протиснувся всередину. Вогник не міг розігнати чорнильної пітьми, але з ним усе-таки було веселіше. Тримаючись ближче до стіни, Гліб пішов уперед, намагаючись не думати про страшне.

Стійкий терпкий запах вина й підвальної вологи міцно в’ївся в стіни. По обидва боки льоху, немов пузаті велетні, лежали величезні дубові бочки, зберігаючи у своїх утробах королівські вина з кращих виноградників країни. Трохи далі на поличках відсвічували скляними боками пляшки. Вони лежали під нахилом, пробками вниз, їхні денця були подібні на жерла малесеньких гармат, готових салютувати на честь гостя.

Поступово страх відступив перед хлоп’ячою фантазією, і Гліб не помітив, як дійшов до тієї частини льоху, де стояли глиняні жбани й зберігалися найбільш витримані вина, багато з яких бачили на своєму віку не одного короля. Хлопчик один по одному уважно оглядав їх, поки не наштовхнувся на непримітний глечик з вензелем у вигляді букви «В» на боці. Стримуючи хвилювання, Гліб прошептав:

— О, Винарію, джине

Відгуки про книгу Гордівниця Злата - Тамара Крюкова (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: