Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Детективи » Арахнофобія - Юрій Володимирович Сорока

Арахнофобія - Юрій Володимирович Сорока

Читаємо онлайн Арахнофобія - Юрій Володимирович Сорока
сидіння крихітного «Форда», і сили остаточно покинули його. Розділ 4

У приміщенні шкільної актової зали дихати було важко: закладені цеглою та мішками з піском вікна, мерзотний сопух від туалету, воду в якому вимкнули внаслідок артилерійського обстрілу ще тиждень тому, кислий запах пороху й нудотний дух крові створювали атмосферу війни та смерті. Чеченські бійці біля амбразур іноді стріляли радше для залякування ворога, аніж маючи на меті влучити в когось. З учительської, перетвореної на лазарет, чути було стогін поранених, а зі стереосистеми в кутку відбивав ритм невідомий чорношкірий репер, зухвалим голосом розповідаючи про казна-які американські проблеми. Ярослав, відчуваючи втому й необхідність хоч годину поспати, сидів на постеленому просто на підлогу матраці й споряджав автоматні ріжки, завченими рухами заштовхуючи до них блискучі циліндрики патронів. Поряд сів Абдалла.

– Іса зовсім погано, – сказав він. – Стегно – куля, живіт – дві куля. Не солдат Іса.

Ярослав зітхнув. Він і сам знав, що у командира загону лічені години і зовсім скоро вони залишаться без командування, оточені кількома сотнями російських солдат, підсилених десятком легких танків і двома взводами мінометів.

– Скільки моджахедів здатні тримати в руках зброю, Абдалла? – запитав Ярослав араба, котрий так, як і він, прийшов на багатостраждальну чеченську землю найманцем.

– Тридцять моджахедів, іньш Алла. Ще вісім легко поранених. Решта або в обіймах гурій, або страждає, очікуючи вічного життя. Все в руках Аллаха, Оверку. Але нам потрібен командир.

– І ти хочеш, щоб ним став я?

– Ти хоробрий воїн, Оверку.

– Я не моджахед, я тут заради грошей.

– Ти добрий воїн, Оверку. Моджахеди вірять тобі. Ми на шляху Аллаха, а ти поряд із нами у нашій війні. Ти наш брат.

Ярослав відклав автоматний ріжок і подивився в очі арабу.

– Ти знаєш, що першим моїм наказом буде відпустити заручників. Навіть після цього наполягаєш на своєму?

– Все в руках Аллаха, – вперто повторив Абдалла. – Моджахеди не прийшли сюди, щоб жити. Вони прийшли, щоб умерти в ім'я Аллаха. Якщо ти віддаси кафірам заручників, ми всі потрапимо до раю вже скоро. Якщо ні, зможемо триматися деякий час. Але врешті наш кінець неминучий.

– Я подумаю, – кинув Ярослав і взявся за черговий порожній магазин.

Після того як Гуліватий тиждень тому запропонував домовитися з росіянами і за гроші вивести загін Іси з оточення, у яке вони потрапили після остаточного захоплення Грозного федеральними військами, після того як урешті той же Гуліватий продав їх усіх і втік, Ярослав узагалі не міг припустити, що чеченці збережуть довіру до нього. Тим паче не міг він припустити думки про своє призначення командиром залишків загону, оточеного в одній із шкіл на околиці Грозного. При згадці імені Гуліватого Ярослав мимоволі вилаявся. Пригадав події останніх днів.

Після того як танки федералів прорвали фронт, закріпилися в районі площі «Мінутка» та вибили моджахедів Іси з готелю «Арена», де ті розташовувалися останні два місяці, стало скрутно по-справжньому. Втрати, що їх загін зазнавав до цього дуже рідко, стали досить відчутними – за два дні Іса втратив убитими трьох найманців і двох моджахедів. Ще четверо вибули із строю з важкими пораненнями. Вони відходили. Квартал за кварталом, чманіючи від пекла вуличних боїв, змінювали позиції, контратакували і знову відходили, не в змозі довго протистояти артилерії та гелікоптерам федералів. Першим не витримав Гуліватий. Перед тим як іти до Іси, він, незважаючи на неприязнь, яку відчував до Ярослава, вирішив порадитися з ним. Земляк, як не як, та й говорити з Ісою вдвох психологічно значно легше, аніж одному.

– Час ушиватися, Оверку, – шепотів він, нервово покурюючи біля розбитої вибухом артилерійського снаряда стіни порожнього гастроному. – Ще кілька днів, і буде пізно. Я в їхні райські кущі не вірую і на всю цю маячню про шлях Аллаха чхати хотів. Потрібно сказати Ісі, щоб розрахувався з нами, і «ставати на лижі»!

– Ти ліпше за мене знаєш, що нам не заплатять у разі, якщо підемо зараз, – покрутив головою Ярослав.

– А цього не скуштує, чех сраний?! – Гуліватий вишкірився і зважив на долоні ручну гранату. – Я жартувати з ним не буду! Ти зі мною?

Ярослав удруге повільно похитав головою. Очевидним було повне безглуздя того, що пропонував Гуліватий, – у місті, яке ось-ось мало впасти під ударами російських військ, перетворити у своїх ворогів ще й учорашніх роботодавців було подібним до смерті. Але якщо Гуліватий цього не розумів, пояснювати було марною тратою часу. Гуліватий сам пішов до їси з вимогою виплатити гроші, але отримав рішучу відмову і презирливий погляд чеченця, котрий, змінивши кілька років тому халат лікаря на однострій польового командира, вважав свою війну найсправедливішою справою у світі, а з найманцями мав справу лише тому, що відчував гостру нестачу людей.

Далі події розвивалися стрімко. За добу Гуліватий зник, а ще за день він з'явився з пропозицією вдарити на погано укріплену ділянку фронту федералів з метою прориву до виїзду з міста. Він, мовляв, про все домовився. За певну суму їм дадуть пройти. А щоб Іса не гадав, що в Гуліватого на думці зникнути з грошима, договір з росіянами мав такий вигляд, що гроші будуть передані лише після проходу бойовиків «коридором». Росіяни вже навіть устигли вивести війська з домовленого «коридору». Гуліватий сам на пузі облазив руїни обабіч місця можливого прориву і крім кількох стрілецьких окопів, у яких кількадесят солдат залишено лише для годиться, не бачив жодних сил. Розвідка, що її послав Іса, аби перевірити слова найманця, підтвердила його правоту, і в сутінках наступного вечора двісті чеченських бійців кинулися на прорив, маючи на меті вийти з приреченого міста, піднятися в гори і там продовжити боротьбу за незалежність Ічкерії. Вони, немов вовки на номери стрільців, пішли в прохід, указаний Гуліватим. Того вечора загін Іси припинив існування. Без жодних попереджень у місце прориву вдарили «ГРАДи», після чого розгром

Відгуки про книгу Арахнофобія - Юрій Володимирович Сорока (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: