Лікарня на відлюдді - Олексій Михайлович Волков
— Як це розуміти? — накинувся на них головний. — Ми ж затвердили з вашим керівництвом один раз і назавжди порядок подібних процедур. Це ж хірургічне відділення! А ви прямим ходом, без халатів... Ви зараз із арештованим до операційної залізете!
— Геннадію Андрійовичу! — підняв обидві руки Панчишин. — Я вибачаюся, звичайно. Але справа серйозна... До того ж, затриманий — ваш працівник.
— Яке це має значення? — обурювався головний. — А чому він у наручниках?
— Ось у тому-то й справа, — пояснював капітан. — Клянеться, що у підвалі під корпусом заховав деякі цінності, які, до речі... Ну, це не важливо. І каже, що його пограбували люди, які знаходяться тут, у вас у відділенні.
— Нічого не розумію... — головний замотав головою, — Арсене, які цінності? Що ти верзеш?
А з палати виходили всі учасники «консиліуму», з тривогою поглядаючи на Бліща та представників закону. Четвертим, хто щойно підійшов, виявився слідчий Тачанівського райвідділу міліції Глушко.
— Вітаю... — похмуро промовив він. — Геннадію Андрійовичу, я все розумію, але нам потрібно провести очну ставку між затриманим та одним із ваших пацієнтів. Усі документи маю з собою. Навіть добре, що ви тут якраз.
— Ну, проводьте... — розвів руками головний. — Тільки у нас також є правила, яких належить дотримуватися. А ви всім скопом претеся мало не в операційну.
— То ми вдягнемо халати, — пообіцяв слідчий. — А де їх взяти? Давайте!
— У мене їх лікарі на базарі купляють... — буркнув Лабо. — За свої... А вам — «дайте». Гаразд. Проводьте свій захід, але...
Тим часом завгосп, який несподівано посунув уперед, потягнувши за собою обох сержантів, зумів-таки роздивитися Якимця, що лежав на койці. Наче божевільний, Бліщ смикнувся до палати, тягнучи міліціонерів за собою, і заволав не своїм голосом, видираючи руки:
— Ось він! Ось! Я впізнав його! Він, мафіоза!!! Найголовніший із усіх! Він казав, що кишки з мене повипускає! Він хотів...
Усі спроби заспокоїти затриманого не давали результату. Хворі почали виходити з палат і дивилися з роззявленими ротами на цю виставу, схожих на яку в лікарні ще не бачили. У протилежному коридорі збиралися працівники, які також не могли пропустити подібний цирк. Вичерпавши всі можливості вирішити справу мирно, один із сержантів почав відстібати кийка. Бліщ замовк миттєво.
Слідчий увійшов до палати і сів навпроти Якимця. Капітан розмістився поруч. Запросили туди і Лабо, а той автоматично потяг за собою Медвідя.
— Пробачте, звичайно... — повернувся до них Якимець, дико кривлячись «від болю». — А що означає увесь цей цирк?
— Увесь цей цирк означає, — незворушно відповів слідчий, — що на вас надійшла заява про скоєння вами розбійного нападу. Я слідчий райвідділу МВС України Глушко Василь Васильович. Як ваше ім'я, прізвище та по батькові?
— Якимець Володимир Михайлович.
— Де проживаєте?
— Він це! Він, мафіоза!!! Рекетир! Я бачив — він за головного у них! — знову почав «оживати» в коридорі Бліщ.
— Двері зачиніть... — скривився Панчишин.
У палаті стало тихіше.
— То де ви проживаєте?
— Припустимо, у Харкові.
— А тут що робите?
— Лікуюся. Операцію переніс.
— Це я бачу, — спокійно погодився слідчий. — А як потрапили сюди?
— Ділова поїздка, — відповів той. — Постійно їжджу. По всій Україні і навіть за кордон. Комерційний директор малого підприємства.
— Невже у вас партнери в Тачанові? — картинно скривився слідчий.
— У мене скрізь партнери, — їдко промовив Якимець. — Але в Тачанові от немає. Я, взагалі-то, їхав до Польщі, якщо вас цікавить. Психа того, що ви привели, бачу вперше. Зрозумійте, я потрапив до аварії, переніс уночі складну операцію. І невідомо, чи ще не доведеться... Якби ви тільки знали, як мені хріново зараз... Я би просив... ви розумієте...
— Ми розуміємо, — відповів слідчий. — Але це серйозне звинувачення. І ви повинні принаймні відповісти на наші запитання.
— Не хочу я ніяких запитань, — відрубав Якимець, знову скривившись від «нападу болю». — У мене болять голова і нога. Ніяким розбоєм я не займаюся. їхали по дорозі, а далі нічого не пам'ятаю. Лікарі ваші кажуть — сталася аварія. Навіть не знаю, з ким зіткнулися. Ідіота цього — ще раз кажу — не знаю. Все. Паспорт у куртці повинен бути. Решту запитань, будь ласка, до адвоката.
Бізнесмен відкинувся на подушку, важко переводячи подих. Все-таки після всіх нічних випробувань говорити так довго йому було важко.
— Ну, гаразд, — пробурмотів слідчий. — А як зустрітися з тими двома?
Головний мовчки подивився на завідуючого.
— Он Сергій Андрійович стоїть у коридорі — його питайте, — знизав плечима Медвідь. — Вони у нього лежать, в реанімації.
Глушко з капітаном підвелися.
— Видужуйте, — побажав слідчий. — Ми з вами ще зустрінемося.
— Усе життя мріяв... — пробурмотів Якимець. — Валятися у цій дірі на койці, ще й з вами зустрічатися...
Міліціонери вийшли з палати. У коридорі вже не було ні Бліща, ні сержантів.
— А все-таки, що означає цей гармидер? — знову почав головний. — Що він накоїв — мій завгосп?
— Ой... — зітхнув Глушко, — давайте, ми з вами про це пізніше. А зараз добре було би побачити тих двох...
— Сергію Андрійовичу, — звернувся Лабо до Щура» який надійшов щойно і зараз здивовано слухав те, що йому шепотів на вухо Олег. — Вони можуть поговорити з двома іншими, які лежать у вас?
— Гадаю, ні, — відповів той. — Один взагалі ще не вийшов з коми, до нього нейрохірурга вже викликали — он тільки трасу розгребуть. Та й інший у надзвичайно важкому стані: крововтрата понад два літра. Може, краще за день-два? Куди вони подінуться?
— Ну, гаразд, — погодився Глушко. — Потім, так потім. Свідчення вашого завгоспа також вилами по воді писані... Ходімо, Геннадію Андрійовичу, до вас, якщо не заперечуєте.
— Звичайно, прошу дуже... — заметушився головний.
Вони втрьох із капітаном Панчишиним рушили до виходу. Ілля стояв увесь сам не свій і важко дихав.
— Так, шановні... — зрештою сказав він.
— Мужики! — волав у палаті Якимець. — Мужики! Ходіть сюди!
—