День падіння з висоти. - Лія Серебро
Всі твори автора ⟹ Лія Серебро Із самого початку її дорослого життя доля надсилала випробування за випробуванням. Одні ломали її, інші робили сильнішою. Після першого, невдалого та фатального шлюбу, героїня і не сподівається більше на вдалі стосунки. Розчарування, перепони та несподіванки не дають їй дихати на повну та увесь час тримають в напрузі.
Цей день колючим і гострим уламком залишиться в моїй пам'яті до кінця життя. Щосекунди уламок буде ще глибше впиватися в мою душу, не дозволяючи рані загоїтися.
-Чому? Чому саме о дев'ятій ранку? Чому не можна поховати його пізніше? Нехай дитина ще хоча б кілька годин побуде у своєму домі, перед тим як проведуть її в останню путь!
Я намагалася достукатися до свого чоловіка, але він не чув мене. Стіна, яка давно була між нами, в день смерті мого єдиного сина, стала віковою, незруйновною фортецею. Він усе продовжував цього дня метушитися, здійснювати дзвінки у свою клініку і до нього не доходило, що наш син помер з його вини.
-Чим раніше, тим краще! Менше народу буде! - підібгавши свої тонкі губи, що свідчили про жорстокість його натури, відповів він.
Я не відходжу від труни, в якій лежить наш шестирічний син.
-Чому він у закритій труні? Відкрийте її! Я хочу побачити свого синочка! Що ти наробив!? Що ти зробив із ним??? - ридаю і задихаюся від плачу. Ковтаю закінчення слів і спостерігаю, як чоловік стоїть із кам'яним обличчям, байдужим і позбавленим будь-яких емоцій.
Сперечатися і суперечити моєму чоловікові у мене більше немає сил ні моральних, ні фізичних. Це - через його недбалість і провину загинув мій син, але він вперто не визнає своєї провини і щиро вірить, що все робив правильно.
Мій чоловік - головний лікар і за сумісництвом співвласник однієї з дитячих клінік, яка спеціалізується на лікуванні дітей із рідкісними генетичними захворюваннями. Діагностувавши нашому синові ту саму рідкісну хворобу, що зустрічається один раз на сто тисяч дітей, він узяв на себе відповідальність використовувати інноваційні методи для його лікування.
Я досі вважаю, що мій син був абсолютно здоровий, а йому він потрібен був лише як піддослідний кролик. Усі мої доводи про те, що наш син не хворий, а дитині лише потрібне особливе виховання й увага, він наполегливо ігнорував. Уявив себе майбутнім нобелівським лауреатом і власними руками занапастив свого сина.
Чоловік пояснив, що у Миколки не витримало його маленьке і вразливе серденько, що він був приречений. Хвороба не давала йому шансів на повноцінне існування. І лише одна я знаю, що якби не одержимість мого чоловіка вилікувати вигадану ним же хворобу сина, моя дитина була б жива.
Він так і помер в клініці. Мене не було поруч. За два дні, мій чоловік заборонив відвідувати його. Я виправдовувала вчинки Олександра і вірила, що це лише на користь. Я вірила, що скоро мій син повернеться додому разом с татом. За ніч, поки син перебував ще в палаті інтенсивної терапії, він маючи зв'язки скрізь і всюди, встиг отримати свідоцтво про смерть.
Він ніколи не посвячував мене в курс своїх справ, і на всі мої запитання відповідав однією побитою до болю фразою:
-Я дипломований лікар і сам розберуся, що мені робити з моїм сином!
Справа доходила і до рукоприкладства з його боку, коли він не дозволяв забирати сина з клініки. Штовхав та випинав мене з палати на очах в оточуючих. Знайомі лише співчутливо мовчали. Він встигав затикати рота всім, а його владні мацаки мали зв'язки практично з усіма високопоставленими особами.
Жінка, яка допомагала виховувати мого сина, була доведена вчинком чоловіка мало не до інфаркту. Коли катафалк рано вранці підвіз мого синочка до будинку, вона впала, схопившись рукою за серце і довелося викликати їй швидку допомогу. Я розривалася між горем, яке розділило моє життя на до і після, і нянею, яка стала мені єдиною близькою людиною в цьому будинку. Лікарі наполягали на госпіталізації, але мій чоловік знову взяв під свій чіпкий контроль нездужання жінки, накачавши її підозрілими препаратами. Після яких болю в грудях вона більше не відчувала, а лише з блаженною посмішкою на обличчі несла всіляку нісенітницю з приводу смерті мого сина.
-Не сумуйте, Вероніко... Не вбивайтеся так! Ви народите ще багато дітей. Ви такі молоді! Які ваші роки!
Вона склала руки на грудях, наче пресвята матрона, і схиливши голову на бік, не відводила збожеволілого погляду від труни, в якій лежав мій син. Препарати, які вколов мій чоловік, подіяли . Галасу й істерики вона не здіймала. Справа залишилася за малим, впоратися зі мною. Але мою волю й опір він придушив давно. У першу шлюбну ніч, коли всіма доступними методами дав мені зрозуміти, що казка, обіцяна ним, закінчилася, так і не розпочавшись.
Інтелігентний, манний і приємний чоловік вмить скинув маску і товстий шар овечої шкури та виявився хижим, владним і кровожерливим вовком. Він забрав найдорожче, що було в мене. Зламав мене і мою волю до життя. У свої двадцять сім років я відчувала себе на всі сімдесят.
Але про це знали тільки я і він. Для всіх інших наша сім'я була зразковою. Турботливий батько, шановний лікар і дівчина провінціалка, яка так легко отримала його після кількох приватних танців у стрип-клубі.
Я й не здогадувалася, що він шукав собі покірну вівцю і рабиню. Беззаперечна слухняність і покірність у всьому, навіть якщо його дії загрожували нашому з сином життю. Сина я не вберегла від цього тирана. Тепер я готова прийняти та свою смерть з його рук. Нехай доб'є мене, як цього він хотів раніше, коли бив мене головою об стіну, а кулак обмотував у махровий рушник, щоб удари були глухішими. Усередині мене морок і розруха, як після бомбардування міста. Безвихідь і страх скували мене. Ні вдиху, ні видиху, повноцінно зробити я не могла. Дихала ривками та поглядала на метушливого чоловіка, блаженну няню і сплячого вічним сном сина. Мені не судилося збожеволіти в цей день від того, що відбувається. Господь бог побажав, щоб я жила з цим все життя.
Любі мої читачі та підписники! Вітаю Вас на сторінках моєї нової книги!) Бажаю приємного читання та вражень! Вдячна за підписку, коментарі та вподобайки!
З любов₴ю, Лія Серебро.