Нові коментарі
Ірина
21 березня 2025 17:30
 Книга про те, як контролювати себе і свої бажання. Дізналася, чому ми робимо те, що робимо, і як стати сильнішою.
Сила волі - Келлі Макгонігал
23 лютого 2025 15:54
«Доктор Сон» Стівена Кінга — це не просто продовження класичного роману «Сяйво», а й глибоке дослідження теми відродження, внутрішніх травм та
Доктор Сон - Стівен Кінг
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Різне » * - Людмила Міщук

* - Людмила Міщук

Читаємо онлайн * - Людмила Міщук

Особливістю роботи в цьому напрямку з учнями початкової школи є створення умов для формування елементарних знань про державу, права і відповідальність громадянина, основні моральні цінності і норми поведінки. У школярів розвиваються комунікативні уміння, що дозволяють їм інтегруватися в оточення, в класний і шкільний колектив, сім’ю, у суспільство, навики спілкування і розв’язання конфліктних ситуацій через діалог. Закладаються основи ціннісних орієнтацій громадянина.

Заохотити дитину мислити, не боятися висловлювати свої думки щодо шляхів вирішення проблеми – це праця не одного дня, не одного уроку. Це постійний пошук методів, способів і прийомів для розвитку школярів.

Моє завдання я вбачаю в тому, щоб виховати особистість, яка стане освіченою, духовною та вільною людиною, що усвідомлює особисту відповідальність за свою долю, долю народу України та людства в цілому.

Описана система роботи з формування у молодших школярів громадянської компетентності дає позитивні результати.

Як майбутні громадяни, учні:

мають уявлення про державну символіку України, про права й обов’язки людини, про взаємні обов’язки батьків і дітей;усвідомлюють свою належність до українського суспільства;виявляють інтерес до пізнання минулого і сучасного України; до збереження;спроможні обґрунтовувати необхідність відповідати за свої вчинки;уміють встановлювати взаємозв’язки між вчинком і наслідком, між порушенням законів і відповідальністю;у поведінці та оціночних судженнях прагнуть до справедливості, чесності, відповідальності.

Отож, я як учитель початкових класів, як активний громадянин своєї країни, роботу в учнівському колективі з набуття громадянської компетентності спрямовую в таких напрямках: ціннісне ставлення до себе як унікальної особистості, до своєї сім’ї; повага до духовних та культурних цінностей; почуття національної гідності та патріотизму; соціальна активність та відповідальність.

Навчаючи своїх учнів, стараюся виховувати справжніх патріотів своєї землі, які будуть жити і творити на благо свого народу, своєї Батьківщини.

Словник термінів

Виховна система – об’єднаний комплекс виховних цілей, людей, що реалізують їх у процесі цілеспрямованої діяльності, відносин між її учасниками, освоєного середовища й управлінської діяльності із забезпечення життєздатності цієї системи.

Громадянська компетентність – це здатність людини

активно, відповідально та ефективно реалізовувати права та

обов’язки з метою розвитку демократичного суспільства.

Життєвий досвід – це інформація, що стала надбанням особистості, налагоджена в резервах довгострокової пам’яті, що знаходиться у стані постійної готовності до актуалізації в адекватних ситуаціях.

Загальнокультурна компетентність – здатність людини обирати шляхи і способи використання вільного часу, що культурно й духовно збагачують особистість, жити та взаємодіяти з іншими в умовах полікультурного суспільства, керуючись національними й загальнолюдськими духовними цінностями.

Зміст освіти – система наукових знань про природу і суспільство; особистісний і соціокультурний досвід, які реалізуються, розвиваються і трансформуються в системі освіти.

Інноваційна педагогічна технологія – цілеспрямоване, систематичне й послідовне впровадження в практику оригінальних, новаторських способів, прийомів педагогічних дій і засобів, що охоплюють цілісний процес від визначення його мети до очікуваних результатів.

Інновація – нововведення, оновлення; новий підхід, створення якісно нового, використання відомого в інших цілях.

Компетентісний підхід – це спрямованість освітнього процесу на формування і розвиток ключових і предметних компетентностей особистості.

Компетентність – набута у процесі навчання здатність особистості, яка складається із знань, досвіду, цінностей і ставлення, що можуть цілісно реалізовуватися на практиці.

Компетенція – це суспільно визнаний рівень знань, умінь, навичок, ставлень у певній сфері діяльності людини.

Креативність – це стійка властивість індивіда, що обумовлює здатність виявляти соціально значущу творчу активність; рівень творчої обдарованості, здатності до творчості.

Особистісний підхід – гуманістичний підхід педагога до вихованців, що допомагає кожному з них усвідомити себе як особистість, виявити власні можливості, які стимулюють самоствердження, самореалізацію.

Передовий педагогічний досвід – це організаційно-педагогічна діяльність, у процесі якої стабільні позитивні результати у розв’язанні актуальних педагогічних проблем забезпечуються використанням оригінальних форм, методів, прийомів, засобів навчання та виховання, нових освітніх систем або інтеграції традиційних форм, методів, прийомів та засобів.

Проектне навчання – це педагогічна технологія, котра орієнтована на застосування знань і придбання нових шляхом самоорганізації і самоосвіти учнів.

Відгуки про книгу * - Людмила Міщук (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: