Єлюди. Теплі історії з Майдану - Крістіна Бердінських
***
А це нова зірка, поки що відома у вузьких колах. 54-річний Зеник зі Стрия Львівської області (другий ліворуч). Тренер із тенісу, має власні корти. Приїхав у кінці листопада. Вперше я його побачила 10 грудня в Будинку профспілок. Він щось грав на гітарі, і його майже ніхто не слухав. А він співав пісню про «Беркут», Йолку і т.д. Спеціально для мене проспівав пісню ще раз, щоб я записала його на відео, забуваю завантажити в мережу.
Але вже з 11 чи 12 грудня Зеник виступає на великій сцені. Уночі або зранку, коли невелика конкуренція. Сьогодні зустріла його у колі фанатів. Зеник залишав їм побажання на стрічці (на фото він із другом і цими двома шанувальниками). Спить на заводі. Співає на великій сцені. Корти залишив на братів.
***
Євгеній Уткін, засновник і президент hi-tech-холдингу KM Core, разом із сином Володимиром. Нещодавно Євгеній читав лекцію у «Відкритому університеті» на Євромайдані. Про те, що «брехня – це першопричина всіх революцій». Запитала, чи не боїться він, що після таких лекцій на нього накинеться податкова чи прокуратура. Адже він бізнесмен, мільйонер, якщо не помиляюсь. Тобто йому є, що втрачати. «Гірше, ніж зараз, уже не буде», – відповів Уткін і дозволив запостити цю цитату.
23 грудня 2013
Левко Скоп, 60 років. Художник-реставратор, поет і музикант. Пише й реставрує ікони. Останні 28 років працює здебільшого у Дрогобичі Львівської області. Приїхав на Майдан 24 листопада. Живе у творчому бардаку в одному із підвальних приміщень поруч із Майданом. Пише ікони. На фото: Пресвята Богородиця і Святий Миколай. Ці ікони освятили у наметі-каплиці на Майдані й подарували людям. Спеціально для цієї каплиці Левко також напише ікону.
На Євромайдані він брав участь у різних творчих перформансах. Художники купували на секонді полотна й малювали.
А ще Левко – музикант, грає на бас-гітарі у рок-гурті «Чорна дебра». Його 20-річний син співає у ньому. Скоп також активний юзер Facebook і дуже прогресивна людина загалом.
***
Отець Георгій (Янковський) на Майдані з 1 грудня. У цей день відзначав ювілей – 50-річчя. Вийшов, як і більшість інших, після побиття студентів. У ніч з 10 на 11 грудня спецпідрозділ «Беркут» розтрощив намет, в якому була обладнана його похідна церква. Єдине, що залишилось отцю Георгію на згадку від тієї ночі, – ці дві ікони й хрест.
Коли беркутівці й міліціонери відтіснили людей ближче до сцени, він вийшов у перші ряди майданівців, став напроти. Каже, що не було страшно. Міліціонери, які стояли перед ним, особливо на нього не реагували і не били.
Отець Георгій перебуває на Майдані цілодобово. Оскільки його намету вже немає, ночує в іншому, не церковному. Каже, що більшість людей звертається до нього із проханням помолитися за тих, хто знаходиться тут. А ще приходять на сповідь.
24 грудня 2013
Ілля Стронґовський, Житомир, дизайнер, письменник і перекладач. Був у Києві 11-12 грудня, подивився на Йолку, відчув атмосферу Євромайдану. Зрозумів, що Йолка – це безпрецедентний ялинковий арт-об’єкт, і пізніше зобразив її на листівці. Ілля з дружиною на новорічні свята завжди дарують своїм друзям і близьким авторські листівки. Цього року вона мала такий вигляд (1-ше фото). Неочікувано для дизайнера, зображена ним Йолка «порвала» Інтернет. На сьогодні тільки у Facebook її побачили 200 тисяч чоловік. Листівку можна скачати й роздрукувати самому, вже є англомовний варіант. Але пам’ятайте про авторські права й не домальовуйте нічого. Бо це вже буде не те дерево. Ілля безкоштовно передав свою Йолку для використання Євромайдану. Листівки й футболки також є у продажу в онлайні.
У своєму житті Ілля робить безліч чогось неординарного. Це талановитий дизайнер, який займається оформленням книжок. І на Євромайдані відзначився не лише цією листівкою. Тут отримала продовження відома серія плакатів «Зберігайте спокій». До речі, це він вигадав гасло «Ми українці. Нам набридло