Пригоди в оргазмотроні - Крістофер Тернер
(Ґрубер 6) також див. A History of European Socialism [«Історія європейського соціалізму»], Альберт С. Ліндеманн, 249.
(обратно) 91Угорський уряд розширив список запрошених, таким чином виказуючи набуту симпатію до психоаналізу, й на час конференції фрейдівцям запропонували оселитися у вишуканому готелі Ґеллєртфюрдьо. Для проведення прийомів та інавгураційного бенкету в їхнє користування було надано особистий пароплав по Дунаю, й на державному рівні лунали заяви про створення Інституту психоаналізу та відповідної кафедри в університеті.
(обратно) 92Антон фон Фройнд, спадкоємець угорської бізнес-імперії пивоваріння, віддав добрий кусень своїх величезних статків на створення видавництва та клініки в Будапешті.
(обратно) 93ГД, 253. «1937-го Фрейд запропонував, що “з практичних поглядів; навчальний аналіз, крізь який проходив Райх, буває ‘лиш коротким і недовершеним’ ”… Фрейд додав, що “кожен аналітик періодично, з інтервалом у приблизно п’ять років, повинен і сам проходити сеанс аналізу, не відчуваючи в цьому жодного сорому”», 248–249.
(обратно) 94ГД, авт. 110.
(обратно) 95У Клініці неврології та психіатрії Райх уперше отримав змогу вивчати психічно хворих пацієнтів.
(обратно) 96Вілсон, 97 першоджерело?
(обратно) 97ФО, 74.
(обратно) 98Данто, 3.
(обратно) 99Данто, 4.
(обратно) 100ФО, 47.
(обратно) 101У датованому 1922-м роком есе «Стосовно специфічних видів мастурбації» Райх стверджував, що вилікував двадцятивосьмирічного пацієнта-офіціанта від імпотенції, випробовуючи альтернативний метод аналізу, в рамках якого практикував викликання в об’єкта аналізу почуття автоматичного сексуального потягу; якщо це один і той самий пацієнт, то Райхові заяви про лікарський успіх були передчасними.
(обратно) 102СВ, 28.
(обратно) 103Р говорить про Ф, 70.
(обратно) 104СВ, 29.
(обратно) 105(162) Lines of Advance in Psycho-Analytic Therapy [«Напрямки розвитку психоаналітичної терапії»].
(обратно) 106Джонс, наприклад, вважав, що анальна сконцентрованість характеру може призвести до «індивідуалізму, рішучості, любові до порядку, компетентності, надійності, великодушності, схильності до мистецтв та виробітку в особи хорошого смаку, чи ж бо до дратівливості, поганого характеру, іпохондрії, скупості, злості, схильності до занудності, диктаторства, тиранії і норовливості». Гейл 44, для порівняння див. також ЕВ, 239.
(обратно) 107МШ, 68.
(обратно) 108Гейл, 45.
(обратно)