Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Пригодницькі книги » Карбід - Андрій Степанович Любка

Карбід - Андрій Степанович Любка

Читаємо онлайн Карбід - Андрій Степанович Любка
не знаю, де саме копати. Потрібен якийсь план чи що.

— Ти тільки не розказуй міському голові, що і коли потрібно. Щодо плану ти в курсі, малювати нічого не будемо, починай копати спочатку вглиб, а потім у тому напрямку, де сідає сонце — орієнтуйся на шпиль церкви. Про все інше подбаю я. Починай, починай!

— Але що робити з цим зоопарком, вони ж мені попадають у яму? — не вгавав Ичі.

— Не хвилюйся, зараз ми щось вигадаємо. Я давно хотів узяти на роботу свого племінника, він у цих справах ас. А ти — гайда, не барися. Все, дорогі мої, — звернувся посадовець до своєї свити. — Нічого тут стояти, вперед, вперед, вперед.

Ичі ліниво підвівся, солодко потягнувся і відв'язав від рами лопату. Відійшов на кілька метрів від дуба й почав копати. Золтан Барток не збрехав: одразу ж по обіді прибіг якийсь шмаркач із тоненьким ціпочком і погнав птицю та худобу з площі. Більше за весь час роботи гробар — як і решта містян — тварин тут не бачив (хоча заздрісники твердили, нібито ціле поголів'я опинилося на меровому обійсті, але на те вони й заздрісники).

Робота була нелегкою. У перший день Ичі вдалося викопати заледве півметрову яму діаметром у два метри. Коли ввечері того ж дня Золтан Барток, Ікар, Геній Карпат і Тис прийшли інспектувати об'єм, як вони висловилися, виконаних робіт, то були вкрай незадоволеними й наказали гробареві наступного дня старатися більше, а яму розширити, бо ж це має бути фонтан міжнародного значення, а не сільська криниця. Ичі старався, але мало що виходило: уже на рівні коліна земля під площею перетворювалася на суміш глини й каміння, причому відсоток каміння з кожним сантиметром зростав. Тож нічого дивного, що вже на глибині метра довелося змінити лопату на кирку, і робота майже зупинилася. За цілісінький день гробар видовбав заледве три-чотири тачки кам'янистої суміші. Мабуть, не просто так пращури ведмедівців вирішили закласти центральну площу саме на цьому місці: воно було твердим, як скеля, а отже, й безпечним для будівництва, непіддатним на землетруси, які часто хитають Карпатами.

Крім того, Ичі мусив відлучатися на своє основне місце праці: нахабні громадяни не припинили вмирати навіть з нагоди початку будівництва Фонтана Єдності. Так-сяк подлубавшись у непіддатливій землі площі Миру, він збирався на цвинтар, де похапцем копав яму черговому небіжчику, а потім залишався на поминки, де — як ідейний християнин — приймав на душу улюблений напій Господа, до якого Той вигадав стільки смачних різновидів сала. А вже після цього не те що копати, а й говорити не було кому, та й сонечко ховалося за церквою. Словом, робота йшла повільно, майже не просуваючись углиб.

Чого не можна сказати про міського голову й місцеву газету «Зоря Ведмедева»: ті розгорнули цілу пропагандистську кампанію. Уже через два дні після початку роботи у чотиришпальтній газеті вийшло розлоге (на три шпальти) інтерв'ю з очільником міста Золтаном Бартоком, а ще на одній сторінці журналісти описували Тиса, Ікара й Генія Карпат як патріотів рідного краю й просто прекрасних людей. Тисова Марічка, прочитавши замітку про свого чоловіка, спочатку дуже здивувалася, потім перечитала ще раз і ледь знову в нього не закохалася, а коли прочитала втретє, то — горда й щаслива — побігла його цілувати, але, увійшовши в його смердючу й захаращену кімнату, передумала і віддала перевагу добірним прокльонам. Інші читачі газети подумали, що наближаються вибори, тому в ЗМІ знову полізли мармизи кандидатів. У кожному разі, ідея фонтана й розгорнутий на широку ногу піар не залишили нікого з ведмедівців байдужими.

Наступного дня на площі зібралося чимало роззяв, які із затінку спостерігали за кволенькою — з похмілля — роботою гробаря, допомагаючи йому хто порадами, а хто й зловтішними кпинами. Ще через два дні вийшло інтерв'ю з мером на місцевому телебаченні, яке додало куті меду. До того ж натхненну промову Золтана Бартока журналісти проілюстрували фотографією фонтана де Треві у Римі. Ця картинка настільки розбурхала уяву містян, що якийсь дідусь навіть розгледів у одній із римських фонтанних скульптур бородатого батька мера, Еміла Бартока, і пов'язав це з тим, що роботи розпочав саме гробар Ичі. У підсумку поповзла міська чутка про марнославного сатаніста-мера, який хоче перепоховати свого батька в самісінькому центрі Ведмедева, на центральній площі, під сімсотрічним дубом. Міському голові довелося через два дні знову давати телеінтерв'ю, в якому він спростував чутки й ще раз розповів схильним до перебільшень ведмедівцям ідею Фонтана Єдності. Щоправда, цього разу журналісти обійшлися без ілюстрацій, у кадрі промовляла лише товста, спітніла й лиса пика міського голови, тож інсинуації поволі вщухали. На закріплення «Зоря Ведмедева» ще раз присвятила чотири шпальти темі фонтана, а в місті з'явився білборд із зображенням карти Європи з жирною точкою Ведмедева в центрі. Внизу яскравими літерами і курсивом розповзався напис: «Ведмедів уже ніколи не буде таким, як раніше. Фонтан Єдності — нова сторінка нашої європейської історії. Міський голова Золтан Барток і команда ентузіастів».

Хоч із першим скандалом і вдалося швидко впоратися, «ентузіастам» аж ніяк не подобалося, що півміста стовбичить на центральній площі, сантиметр за сантиметром оглядаючи роботу Ичі. Тому було вирішено огородити клумбу з гробарем і дубом високим парканом. А щоб громадяни не образилися, їм пояснили, що паркан покликаний захистити їх від небезпечних робіт. Відтак довелося створити місце небезпечних робіт, тож міський голова розпорядився пригнати під дуб старий колісний екскаватор із комунального підприємства. Оскільки ж пальне давно вкрав директор згаданого підприємства, то екскаватор на потіху всьому місту тягнула двійка коней, яких батогом підганяв циганчук Мітя.

Коли залізний динозавр із давно минулої епохи опинився під дубом, а навколо виросла огорожа, ажіотаж із приводу фонтана пішов на спад, але тепер почав обурюватися Ичі. Зокрема, він наполягав, щоб екскаватор таки долучили до робіт, резонно аргументуючи, що залізним ковшем легше і швидше копати яму в непробивній, майже гірській породі. Мер не мав нічого проти, але пального давати не захотів, згадавши, що майновий бік справи обіцяли залагоджувати Ікар і Геній Карпат. Ті у відповідь сказали, що це міф, буцімто екскаватор копає швидше за людину. Крім того, він працює занадто шумно, а це заважатиме мешканцям і роботі самої міської ради. Барток із Ичі розреготалися. Тоді Геній Карпат вхопився за останню рятівну соломинку:

— Ичі, — довірливо проказав він, по-дружньому поклавши руку на плече гробаря. — Сам подумай: це центральна площа старого

Відгуки про книгу Карбід - Андрій Степанович Любка (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: