Щастя. Відверте і чітке бачення щастя і того, чому у нас його немає - Тімо Айраксінен
Я намагаюся пояснити просто і доступно, чому садизм не належить до когорти насолод. Причина ось у чому. Коли я мучу когось, моє тіло нічого не відчуває. Коли шмагаєш свою жертву, тіло свербить. Той, хто шмагає, відчуває лише, як рука втомлюється. Отримане від садизму задоволення, таким чином, знаходиться між власними вухами і прив’язане до власної здатності уявляти. Оскільки насолоди все-таки тілесні, садизм не є насолодою, хоч би яким приємним і збуджуючим він був. Це твердження, звичайно, передбачає, що насолоди дійсно тілесні і йдеться саме про них. Лише тіло насолоджується. Уява розпалюється, розгулюється, виривається на волю і насолоджується, звісно, також. Але думки доставляють приємнощі зовсім іншим чином, ніж тілесні відчуття. Можеш спробувати. Подумай про секс із чудовим партнером, а потім спробуй те саме вживу. Думка приємна, але дія приємніша. Якщо ніколи цього не робив, можеш уявити. Це теж може бути приємно. Але лише плоті відомо, що таке хіть.
Отже, садизм не є справжньою насолодою. Це ненависть, яка інколи приємна. Секс знову ж таки є насолодою, принаймні іноді, і тому він мазохістичний. У сексі людина дозволяє робити з собою те, на що за інших умов у жодному разі не погодилася би. Її тіло завойовують, її підкоряють бажанню іншого, а отвори у тілі безсоромно використовують для власного задоволення. Сором підкоряється тваринній насолоді. Ситуація цілком мазохістична і водночас, безумовно, приємна. Людина губить себе, свою самість, свою мораль, свій сором і свою гріховність, віддаючись іншому. Не дивно, що як християни, так і численні феміністи не можуть прийняти таку ситуацію. Вони мають рацію. Ситуація жахливо відразлива. І чому ми не вдовольняємося самим лише дітозачаттям?
2.1.3. Оргазм
Тут суттєво тримати в пам’яті, хто з сексуальних партнерів зверху, а хто знизу. Той, хто знизу, насолоджується, бо він у мазохістичній ситуації. Той, хто зверху, не насолоджується, бо він у садистичній ситуації. Знизу беруть, зверху дають. Простонародною мовою все навпаки, але щодо більшості речей народ помиляється. Наука каже, що той, хто знизу, тобто той, у кого проникають, приймає в себе пальці рук, язик, член, дилдо чи хоч би й пальці ніг. Унаслідок цього переживає сильну тілесну насолоду. Тобто отримує і бере. Є пасивним і перебуває у виграшній ситуації. Насолода цілковито його, і нічого іншого, окрім неї, немає.
Той, хто зверху, дає. Трудиться, лиже, тягне, дряпає, кусає і запихає. Він як античний раб, який гарує, не маючи людської гідності, нагороди чи свободи. Саме через таку безпросвітність простонародна мова обертає все навспак і стверджує, що той, хто зверху, якимось чином перебуває у виграші та щось отримує. Той, хто зверху, дістає владу і намагається щось зробити, але на тому край. У цьому сенсі він отримує, так. Насолода ж повністю дістається тому, хто знизу. Той, хто зверху, отримує таке ж ефемерне задоволення, як і насильник, тобто лише у власній уяві. Трудівник трудиться для іншого. Самому йому лишається задоволення від добре виконаної роботи. Таким чином той, хто зверху, опиняється на місці онаніста. Власне кажучи, дивовижно, що, коли йдеться про секс, діяча недооцінюють, тоді як у західній культурі ним зазвичай захоплюються, а об’єкт діяння, навпаки, зневажають.
Питання вирішується за допомогою рівноправного сексу. Тут є два можливих варіанти. Обоє зверху одночасно. Обоє доставляють приємнощі одне одному. Ситуація більше нагадує боротьбу, аніж секс, тому насолоду не отримує ніхто. Ідея не годиться.
Очевидно, потрібно чергувати, хто знизу, хто зверху. Періодично мінятися місцями, поки кожен не виконає свою частку садистичних робіт і не отримає свою частку мазохістичної насолоди. Думка хороша й вартісна. Учасникам сексуального процесу все-таки потрібно відпрацювати правильні позиції, що не так просто. Одним більше пасує роль жадібного мазохіста, ніж дбайливого садиста, іншим — навпаки. Гендерні ролі теж можуть стати на заваді. Жінки все ж не хочуть бути надто старанними в ліжку, принаймні у гетеросексуальних стосунках. У гомосексуальних стосунках з цим простіше. Обоє можуть бути старанними. Але і гетеросексуальній жінці слід пам’ятати, що чоловіку можна робити приємнощі. Сумно, якщо чоловік приречений бути садистом лише тому, що жінка хоче бути мазохістом.
Вище йшлося лише про попередні пестощі. Під справжнім сексом мається на увазі власне злягання, дозвольте мені вкотре звернутися до невмирущої народної мудрості. Статевий акт — діяльність рівноправна, чи не так? Обоє учасників отримують насолоду, коли чутливі тканини їхніх статевих органів труться одні об одні. Врешті досягають спільної вершини насолоди, тобто, якщо говорити науковою мовою, для жінки вершиною є оргазм, а для чоловіка — сім’явилиття. Що це значить? Чоловік переживає щось відмінне від жінки? Наукова теорія кидає світло на те, що замовчує народна мудрість. Остання каже, що обоє сягають вершини насолоди. Наука ж стверджує, що чоловік виливає сім’я, а жінка отримує задоволення. Еякуляція і оргазм — різні речі. Також, відповідно, чоловік не втрачає цноту, про нього кажуть, що він набуває досвіду. Отже, чоловік стає досвідченим, а жінка втрачає незайманість. Чоловічий і жіночий секс — несиметричний, тобто протилежний.
Фінська мова розкриває всю правду, принаймні фінам. Ми кажемо, що метою сексу є розрядка. Це, звичайно, не що інше, як алегорія. Людина не може розрядитись у прямому сенсі слова. Порохова зброя розряджається, коли спустити курок і з великою силою випустити з дула кулю чи якийсь інший об’єкт дальнього впливу. Інше значення розрядки — зняття напруження, нервового чи м’язового. На оглядинах у лікаря після незахищеного сексу почуваєшся напружено через можливість виявлення статевих хвороб. І коли лікар повідомляє, що всі аналізи чисті і нічого не знайдено, напруга розряджається. Ще один випадок — м’язове напруження, яке знімає масажист. Зауважте, що тиск у пляшці пінистого вина не розряджається, він спускається. Не можу сказати, який з цих випадків первинний. Треба запитати знавців фінської мови. Хоч би як там було, йдеться про механічну алегорію на сексуальний світ, де людський розум і м’язи звільняються від напруження.
Яким чином усе це стосується сексу? Сексуальна потреба є тиском і напруженням у тілі, які зникають внаслідок тертя шкіри і підшкірних тканин одна об одну. Ні про що спільне з душею чи розумом не йдеться — лише про механічну тілесність. Тиск і напруження — болісні стани, від яких потрібно позбуватися. Інакше вони так і дошкулятимуть без