Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Класика » Русалонька із 7-В плюс дуже морська історія - Павленко Марина

Русалонька із 7-В плюс дуже морська історія - Павленко Марина

Читаємо онлайн Русалонька із 7-В плюс дуже морська історія - Павленко Марина

Про те, що в чотирнадцять років уже можна й народити... Хоч уявити Лізку (як і себе) матір’ю... Ні! Але й аборт, надто перший, тітонька Сніжана казала, особливо небезпечний. А мама взагалі проти абортів: як би, мовляв, жили ми зараз без

Ростика? Та він у снах би приходив, сумним ангеликом прилітав би в найбезтурботніші моменти життя й не давав би спокою! Узагалі — як без нього, без його перших зубчиків, без курочки-ко-ко-ко, без ясних оченяток? Звісно, ніяк! Родити треба, нікуди не дінешся. Але ж яке те маля в Лізки народиться, якщо били її батьки, як мовить, до синього? Якщо пила-курила вона, і ті хлопці (бр-р-р! — подумати гидко і страшно!), татусі так звані, нетверезі були? А якщо й не вагітна, лише підхопила яку заразу... Ну вилікується, звісно, але жити з цим — як? Мабуть, так і жити. Поміняти усе в житті, почистити, якимись добрими-добрими вчинками позакривати всі чорні діри минулого...

— А в Карпатах! — розповідав про щось Дмитрию — Ми з татом як ходили!.. На Говерлі, з того боку, де президенти не ходять, пляшок, сміття! Ще на одну Говерлу набереться!

— А я лиш бачила ролик по теле’, як річку перегатили, аби пластик затрима’, бо вже сусідня країна цю, як її, ноту протесту заяви’, що з карпатської річки до них сміття пливе, — додала Віта. — То як показа’!.. Води й не видно: гора пляшок!

— Первісні люди, що тут скажеш! —зітхнула Радзивілка.

А, це вони про пластикові пляшки, які то тут, то там, гнані вітром, торохтять по степу! От тобі й сучасне перекотиполе — милуйтесь, поки не трапляються обіцяні Іідою Василівною фісташка і ялівець!..

Ой, нарешті! Он за каменем квіточка якась: лазурова, як її черевички!

Підбігла, щоб нею помилуватись і побачила синій пакет!

— Чому?! — нарешті спромоглась на слово й собі. — Чому кругом така краса, а люди такі свині?!

— А но в Леськовичах на Крайньому ставку (це не той, що біля замку) завжди було повно лебедів, а від-ко’ один скоробагатько узяв ставок в оренду — всіх повідстрілював, щоб, бач’, риби не жерли?!

Леле, це ж чи не родичів тієї лебідки, що згоріла живцем у гнізді? Почуте остаточно струснуло Софійку й повернуло до реальності. Вона пірвала того чортового пакета й аж люто почала збирати в нього пляшки! Цю, і ту, і он ще ту! Хоч трохи! Хоч на краплю чистіше стане на цій латочці світу! Якщо й не стане, то...

То бодай на душі не так тяжко буде, не так соромно за всіх двоногих тварин!.. Ні — тварюк!

— Соф’, сьодні великий празник — Зеле’ неділя, робити гріх! — зауважила Віта.

— Отже, рвати всяке зілля, аби посвятити його в церкві й заквітчати ним хату — не гріх, а прибирати, аби тому зіллю хоч трохи чистіше рослося — гріх?

— На жаль, усього півострова не прибереш! — обережно вступив Дмитро.

І даремно, бо роздраконена Русалка просто-таки вибухнула у відповідь:

— Вже краще наївно, хоч і безрезультатно, пробувати врятувати світ, ніж у чотирнадцять років обрости черевцем... Ну, маю на увазі — моральним або пивним черевцем і скептично на все попльовувати!

І цю пляшку, й цю целофанку, і цей пакет!..

Чи то ця міні-промова, чи то Софійчине завзяття так вплинуло на друзів, що вони теж неквапно побрали кульки й заходилися вкидати у них сміття. Утім, хай би лиш спробували не вкидати! Наслухались би такого!..

Краєвид і справді почистішав. Софійка потроху заспокоювалась і роздивлялась довкола уже не тільки з прицілом на пластикові пляшки. Ох, недарма Олена Василівна казала, що "Меганом" означає "Велике

поселення"! Тобто поселень тут, може, й не було, але що велике — точно-точнісінько!.. Щось і про згаслий вулкан Карадаг (хоч би не прокинувся, поки вони тут!) говорила... Степ і степ, з пустельними хребтами на горизонті! Сонце — хоч і призахідне — шмалить немилосердно, і від того пейзаж наче іще безмежніший!

От би зустріти-таки в цьому безмежжі тваринку чи пташку! З отих куликів-сорок, жовтих чапель або чорних коршунів!.. А то вже стільки всього цікавого побачили, стільки побачили всього такого, чого бодай і не бачити (саме підбирала чергову пляшку), —а тварини якоїсь екзотичної — жодної!

До табору повернулась із повним мішком сміття, але хоч із трохи меншим тягарем на серці. Якось знов почало віритись у казку зі щасливим кінцем, бо так же не може, так не мусить бути!..

Повикидали свої знахідки в сміттєві баки, позмивали в морі пилюгу й бруд і розбрелись хто куди. Ну, Софійка, звісно, ще разок скупнулась, і аж як покликали до вечері, полізла в намет переодягнутись у сухе.

Вже готувалась ускочити у вечірні джинси, витягнуті з купи одягу в кутку намету, як зненацька по нозі прослизнуло щось слизьке і вогке.

...Здається, збулась омріяна зустріч із якоюсь тваринкою...

26. змія

— А-а-а-а-аааа!

Софія кулею вискочила з намету.

— 3-з-з-змія-а-а-а!!! Та-а-а-ам, за рюкзаком...

Уже опинившись на безпечній відстані, гарячково натягнула джинси (оце була б ганьба, якби, укушена, там, у наметі, без них і вмерла!) і продовжувала тремтіти й тихенько голосити-завивати:

— 3-з-з-змі-і-і-ія-а-а-а...

— Та ну, може, здалося? А ти хоч ціла? Точно не вкусила? — співчутливо обступили однокласники, які теж іще не встигли піти до столу.

— По ноз-з-зі... От-т-т-так-к-к-ко пр-р-р-роповз-з-зла...

Лякливо позиркуючи в тамбур палатки, всі підтримували Софійку у тремтінні й голосінні.

— В когось є ліхтарик?

Дівчинкою так трусило й тіпало, що вона не одразу второпала, що сіроокий старшокласник-баритон зовні спокійно, без паніки, повільно поліз у намет.

Ледь помітне коливання брезентових стінок і майже невидне тьмяне рухливе світло виказувало, що хлопець обережно нишпорить між речами. Лелечко, там же так і валяється Софійчин мокрий купальник! Знов оганьбилась перед тим ашником!

— Під спальником, під спальником дивись! — підказували найбільш небайдужі.

— Я вже послала по фізрука і медсестру! — де не взялась Ліда Василівна. — Без паніки, друзі, тільки без паніки! То може бути мідянка, найменша кримська змія! Вона з сімейства вужів, тому неотруйна!

Біологічка не знала, що змія в наметі не сама, а з її підопічним. Тому спокійно розвивала свої теорії: — Може також бути полоз леопардовий. Ти, Софіє, не бачила на змії таких коричневих плям і смуг із чорненькою облямівочкою?

— Воно... чорне... з-з-здається...

— Шкода, а то полоза вважають найрідкіснішою і найкрасивішою кримською змією, ба, навіть і України! А чорною могла бути степова гадюка! Це єдина отруйна змія в Криму!

Від сказаного всім глядачам одібрало мову, і тому ніхто навіть не запитав, яке розмаїття латинських термінів і народних назв мають ці полоз леопардовий, мідянка й гадюка.

Хвилини повзли неймовірно довго. Здається, іще повільніше, ніж самі гади. Ліда Василівна озиралась за фізруком, а старшокласник десь там, у наметі, полював на непрошену гостю.

Надійшли фізрук і медсестра, за ними, дожовуючи, відірвалась од вечері Олена Гаврилівна, й почали обговорювати:

— Дівчата, як це ви намета ставили? Дивитись же треба!

Софійка, Віта й Леся перезирнулись. Дивитись? Вони дивились на море, яке манило свіжістю після мульких автобусних сидінь, а на кам’янистій землі що цікавого? Та й були ще сонні...

— Або герметично зашнуровувати, як виходили! Вона тоді могла заповзти!

Та наче шнурували!.. Втім, як про аквалангістів почули, то ясно, що не до того було!

Сварись, не сварись, а треба якось рятувати ситуацію.

— Може, їй на дудці заграти? Як у документальному серіалі "Незнана Індія"? — резонно запропонував фізрук.

— О, замість дудки, можем щось підібрати на мо-більнику! — підхопив ідею хтось із хлопців.

— Може, краще зібрати намета, а вона потім сама втече? — не менш слушно пропонувала медсестра.

(Ой, тоді Софійчин розкиданий купальник потрапить під ще ширшу глядацьку аудиторію!)

— А якщо на нас кинеться? — запротестували дівчата.

— Мої вдома вчора тушканчика по хаті сачком ловили, коли він клітку прогриз і вискочив! — докинула Олена Гаврилівна. — До речі, якщо комусь треба у господарстві тушканчика, можу подарувати, безкоштовно!

— Прогриз і втік? — перепитав хтось із учнів.

— Атож, сачком так і не зловили! Вже й зітхнули полегшено, а сьогодні вранці його сусіди принесли, він у їхню квартиру попід бетонною стіною нору прорив... І поскаржились, що, бачте, в них у хаті було повно одягу, а тепер стало повно вати... Наче їх у школі не вчили, що тушканчик яку ганчірку не вхопить — вмить розриває-перетрублює собі на підстилку для гнізда!.. Тепер ще й за ремонт платити... Але змія ж не стрибає на два метри в довжину, її й сачком можна спробувати!..

— Але ж сачка ні в кого нема!

— А може, покиньмо тут цей злощасний намет і розбиймо табір на іншому місці? А дівчатам скинемось грішма і в найближчому населеному пункті купимо необхідне! Ночувати розселимо по інших наметах! — Ліда Василівна не переставала показувати себе майстром найсміливіших теорій.

Не встигли дівчата запротестувати проти такої наруги над їхніми речами (не те що пурпурових вітрил, лазурових черевичків і камінчиків — кожної дрібниці шкода!), як сіроокий так само повільно, з гідністю, але наче аж недбало вибрався з намета, міцно тримаючи налякану змію за шию.

— А-а-а-а! — запищали, відскакуючи, дівчата.

— Є!!! — переможно зарепетували хлопці.

— Ледве знайшов! Ховалась, зараза! — вдавано байдужо пояснив баритон.

— Андрію?!? Ти був... ти був там?! Поки ми... — звереснула Олена Гаврилівна і, закотивши очі, важко зсунулась на землю. Софійчин досвід із музейницею підказував, що історичка зомліла, однак по склянку води бігти було нікому, бо фізрук і ботанічка теж були в повному шоці.

Зате в дітей реакція спрацювала миттєво: фотоапарати й мобілки вже блискали об’єктивами, фіксуючи рятівника з гадюкою, що роззявляла пащу й зловісно миготіла роздвоєним язичком у його руці.

А декілька ще кмітливіших парубійків уже стояли з каменюччям напоготові.

— Не вбивайте! — отямилась Софійка. Вона мало не вигукнула читане в якійсь п’єсі: "Я її прощаю!", але хватило розуму обмежитись прозаїчнішим: — Віднесіть далеко-далеко й відпустіть, вона не винна, що вона... змія!..

— Покажи куди віднести й де відпустити! — сірі очі спідлоба вже дивились звично насмішкувато.

— Андрій! Він же міг... Нас же за те могли... О, не дай, Боже!.. — почувся мало не з царства Аїда хрипкий голос Олени Гаврилівни.

— Вона і є!..

Відгуки про книгу Русалонька із 7-В плюс дуже морська історія - Павленко Марина (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: