Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Інше » Містика сновидінь. Практичний сонник - Неля Шейко-Медведєва

Містика сновидінь. Практичний сонник - Неля Шейко-Медведєва

Читаємо онлайн Містика сновидінь. Практичний сонник - Неля Шейко-Медведєва
бо вона і ворожила, і лікувала. І мене навчала всьому, але я не дуже хотіла вчитися. Мріяла перебратися в місто до батька, навчатися в інституті. Він був українцем, а мама — напівциганкою. Вона вмерла, народжуючи мене. Після смерті бабуні тато забрав мене до себе, я вступила до поліграфічного технікуму і раптом, ні сіло, ні впало, почала згадувати бабину науку… Але старанно приховувала, що знаю і вмію багато чого… Бабуня уві сні наказувала мені «роздягатися», тобто, перестати критися, бути чесною, відвертою перед людьми, пам’ятати про своє коріння й користуватися знаннями, які я отримала від неї».

Рубати — дерева — до нещастя чи нелегкої, неприємної роботи.

Соромитися чогось — наяву сподівайтеся похвали, відзнаки, а то й нагороди.

Стріляти — мрії, плани на майбутнє; стріляти з лука — пошуки пари; в мішень чи людину, яка знаходиться далеко, — тривала мандрівка; у вас стріляють — жених (чи наречена) здалека. Піймати стрілу чи бути пораненим — велике щастя. Стріляти з пістолета, рушниці — гучні слова, нікчемні наслідки. Поранити кулею людину чи тварину — до погіршення життєвої ситуації, нездужання.

Танцювати — з кимось — до хвороби; успіх, прибутки, якщо танцюєш один; танцювати вальс — до одруження.

Хвалитися — не сподівайтеся похвали наяву; пусті мрії; невтоленне честолюбство.

Чепуритися, прикрашатися — до хвороби. Чим більше прикрас, чим яскравіший є макіяж, тим серйознішою буде недуга.

Читати — прагнення нового, неочікувані події, свіжі ідеї, нові знайомства.

Штовхати — незнайому жінку — тривога; тебе штовхнули — допомога, успіх. Штовхнути особу протилежної статі — спокуса. Штовхати поперед себе візок — бідувати.

Похорони — успішне завершення справ; запрошення на весілля; вас хоронять — довге, щасливе життя. Похоронна процесія — якщо довга — тривалі печалі.

XXVII. І насамкінець

1. Прокинувшись, не поспішайте відкривати Сонник. Спершу довірившись власній інтуїції, спробуйте вгадати, що віщує вам сон: добро чи лихо. Підказкою часом слугує настрій, з яким ви прокинулися. А часом ні, бо серед віщих сновидінь трапляються перевертні: весілля — смерть; похорони — щаслива зміна.

2. Не знайшовши в Соннику однозначного, переконливого чи просто дотичного до вашого сну пояснення тих чи інших символів, увімкніть уяву, спробуйте зрозуміти, що вони значать саме для вас.

3. Попервах не намагайтеся визначити сенс всіх без винятку символів. Зосередьтеся на одному-двох, які найдужче здивували вас, налякали чи, навпаки, потішили. Якщо ви правильно зрозумієте їхній сенс, він, швидше всього, допоможе вам збагнути значення доповнюючих символів.

4. Навчіться межувати поверхові, прозаїчні сни, котрі є, по суті, продовженням денних клопотів, від снів глибинних — романтичних, містичних, абсурдних, себто віщих. Сонники, передовсім, зосереджують увагу на «прозаїчних». І тут їм, в принципі, можна довіряти. А сенс глибинних, доленосних снів ви можете вгадати самі; адже сновидця цікавить не так детальний сюжет сну, як його спрямованість: що віщує — щастя чи лихо. А подробиці вам підкаже Сонник.

5. Не дуже довіряйте, як зазначає Є. Цвєтков, психоаналітичним поясненням снів, таким як фрейдистські тлумачення в знаках прихованих конфліктних бажань, зокрема, сексуальних. Українська народна символіка пропонує нам чимало вивірених часом знаків, які мають сексуальний і, так би мовити, діагностичний сенс. Останній просто вказує на можливість недуги й майже ніколи не конкретизує її, позаяк сни, в яких йдеться про фізичний стан людини, є поверховими, тобто мариться тоді, коли людина фактично вже прокинулася, але їй здається, що вона ще спить. Отже, джерело інформації є не вельми прозорим. Особисто я не довіряю так званим «Сонникам здоров’я» і вам не раджу.

Скажімо, в Оксфордському Соннику є обмаль символів з коротким пояс-ненням — «до хвороби», причому, далеко не всі з них є актуальними нині. То ж, коли ви натрапите на, скажімо, «суперконкретне» тлумачення: сон, в якому, скажімо, вгодована свиня, свідчить, що у вас хвора печінка, а якщо калюжа — сечовий міхур, можете знехтувати ним. Поверховими є і більшість фрейдистських тлумачень, які максимально спрощують, схематизують складні психофізичні процеси.

6. Якщо вам не спиться, не кваптеся пити снодійні пігулки чи рахувати слоників. Скажіть собі: «День відлинув, а з ним відлинули всі докучливі справи й прикрі турботи. Тілові — спочинок, а душі — щасливі мандри». Й уявіть себе дитиною, котра ще не знає, яким складним і нелегким є життя. Довірливою, радісною дитиною, яка гуляє заквітчаним лугом, простягає руки до сонця, бавиться з теплими, пухнастими тваринками, літає разом з лелеками, купається в осяяному сонцем морі чи приятелює з добрими дивовижними істотами. Відлиньте якнайдалі від реальності, з посмішкою на вустах віддайтеся своїй казковій візії, і вам неодмінно будуть снитися мудрі, яскраві сни.

XXVIII. Література

1. Борхес Хорхе Луис. Письмена Бога. М: Республика, 1992.

2. Войтович Валерій. Міфи та легенди давньої України. — Тернопіль: Навчальна книга — Богдан, 2005.

3. Галан Ариель. Миф и символ. — М: Руслит, 1993.

4. Кемпбэлл Джозеф. Герой с тысячью лицами. — К: «София», 1997.

5. Кухня ведьм. Полезные тайны. — Санкт-Петербург: Азбука — классика, 2006.

6. Малкольм Н. Состояние сна. М: Издательская группа «Прогресс», 1993.

7. Миллер Густавус Хиндман. Сонник. — Х–МУФ: «Грампус Эйт», 1998.

8. Рыбаков Борис. Язычество древних славян. М: Наука, 1981.

9. Соляник Катерина. Самый полный Сонник. — Харьков: Клуб семейного досуга, 2012.

10. Цветков Евгений. В царстве сна и смерти. М: Димекс, 1991.



Оглавление I. Розмова двох приятельок — а. і б., яка відбулася, може, наяву, а може, уві сні II. Земля III. Вода IV. Небо. Повітря. Світила V. Вогонь VI. Барви VII. Дерева.
Відгуки про книгу Містика сновидінь. Практичний сонник - Неля Шейко-Медведєва (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: