Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Фентезі » Електрик - Марина та Сергій Дяченко

Електрик - Марина та Сергій Дяченко

Читаємо онлайн Електрик - Марина та Сергій Дяченко

Ніна витягнула мобілку й побачила, що акумулятор от-от віддасть Богові душу; поки вона розмірковувала, чи зателефонувати шефові, той об’явився сам.

— Ніна?! Ти де?

— У Загорівську.

— Що ти досі робиш у Загорівську?! Ти зранку повинна бути на роботі!

— Мене не випускають, — сказала Ніна.

— Що?!

— Мене не випускають із Загорівська, — вона міцно зціпила зуби. Хай мер вирішує свої проблеми самостійно.

— Ти що, з’їхала з глузду? Мужика зустріла, так? Май на увазі, що за солодкі походеньки потім розплачуються гіркими…

Розмова увірвалася. Акумулятор мобільника зовсім розрядився. Ніна кілька секунд дивилася на телефон, нібито вперше його побачивши.

Ні, в шефа, звичайно, своєрідний погляд на світ…

Їй раптом стало шкода Олену — заново й до сліз, по-баб’ячи. Могла ж справити собі гарну долю, вродлива, недурна, темпераментна… Та от зачепилася за шефа, мерзотника, який безнадійно одружений на ще одній нещасній бабі, й ростуть двоє дітей. І роками б тягнувся цей безперспективний зв’язок, якби не місто Загорівськ і рахунок, який треба б сплатити, проте Олена не сплатила…

Вона припинила плакати так само раптово, як і почала. Цікаво, на яку суму надіслали рахунок меру. І за що він буде платити. А заплатить же, нікуди не подінеться: не вбережуть його ні гумові рукавиці, ні викручені пробки. Спасибі Фарадею, Вольту, Амперу, Ломоносову з їхньою теорією електрики — нема куди тікати. Загорівськ нанизано на електричну мережу, як тушку на рожен: підстанції живляться від магістральної лінії, розливають світло по вулицях, тепло по мікрохвилівках і тостерах. А Ніні й чаю скип’ятити нема де: в наявності електрочайник і електроплита…

Вона з’їла холодну піцу й подумала, що їхньому шефові, мабуть, непогано б надіслати рахунок. За Олену й за всіх, кому він мимохідь життя зламав. Піца виявилася з ковбасою; підбираючи впалі на картон кружальця, Ніна уявила, як шеф витягає з конверта оранжевий прямокутник. Який він стає на виду, коли бачить суму; Ніна зрозуміла, що ця думка їй приємна. Рахунок шефові. Це було б справедливо.

Вона випросталась на канапі й подумала ще — про високопосадових негідників, що жирують на чужій біді; кожний із них, отримавши рахунок, сплатив би його, і величезні неправедні гроші перекочували б до недужих, убогих, бідних…

Вона спинила себе: а чи бідні не розжиріють на грошах, що впали з неба?

Вона перевернулась на бік і підперла щоку долонею. А бідні, припустімо, коли розлінуються й загнуть кирпу, теж можуть одержати невеликий рахунок… Нагадування на майбутнє, щоб не зазнавались…

Вона всміхнулася. Думки, досконалі в своєму безумстві, розважали її. Дуже складно й неприємно захищатись від неможливого, особливо коли воно лізе в твою реальність із рішучістю бегемота, зате коли нарешті повіриш у неможливе — світ стає простим і легким, як повітряна кулька.

Вона завагалася ще; на вулиці сутеніло. Визирнувши з вікна, Ніна побачила, що вже розгоряються ліхтарі і що товстого чоловіка біля дверей особняка змінив тонкий, високий, у яскравому китайському пуховику.

Вона пройшла до передпокою, затамувала подих і перевела важільці запобіжників у положення «ввімкн.». Потім засвітила в кімнаті й зажмурилася: такою яскравою здалась їй звичайна лампочка.

Знайшла в сумці блок живлення, під’єднала мобільник до мережі. Руки трохи дрижали — й ледве не впустили слухавку, коли надійшов сигнал про отримання смски.

«Не бійся, все добре».

Ну звичайно.

Залишивши телефон заряджатися, Ніна пішла на кухню й нарешті закип’ятила чаю. Усе добре; ця штука, хай чим вона була, чомусь із симпатією ставиться до Ніни. Може пригрозити, звичайно, може надіслати рахунок на сміховинну суму… Просто так, для годиться. Та в принципі — в принципі… Виходить, що директор фабрики «Брусок», не остання в місті людина, розстався з життям тільки тому, що повівся неделікатно щодо Ніни.

«А в суді ж його, найпевніше, виправдали б, — подумала вона, розмішуючи цукор у сповитій парою чашці. — Так і не дійшло б до суду. Таке й зґвалтуванням не назвеш… Скажуть: чого ти хотіла, рибонько, навіщо ти до нього приїхала, подавала надії, ти ж не школярка? Не було зґвалтування, просто треба сплачувати рахунки…»

Ніна відсьорбнула з чашки, обпеклась і фиркнула.

«Він бажав тобі зла».

Ні, тієї миті він нічого їй не бажав, він узагалі про неї не думав. І от — заплатив. За Ніну. За один лише замір…

А ніхто ж і ніколи не вважав Ніну великим цабе. У школі вона була на других ролях. В інституті — на других. У житті — то на других, то на третіх. Навіть поряд з Оленою вона завжди почувалася дуеньєю…

Вона відставила чашку, взяла стілець, приставила до стіни — там, де лежав на паркеті телефон, під’єднаний до розетки. Оце питання, що хотів поставити їй слідчий під час останньої зустрічі: а чому, власне, це так вам симпатизує, що навіть не хоче відпускати?

Вона довго думала, як сформулювати питання, врешті-решт написала: «Чому саме я?»

«Ти цього гідна», — надійшла моментальна відповідь.

Ніна замислилася. Чи гідна вона, щоб її замикали силоміць у місті, звідки вона хоче вирватись? Чи вона гідна того, щоб кожний, хто косо на неї подивиться, отримував рахунок на величезну суму?

Вона зрозуміла, чому зблід слідчий, поглянувши на неї. Вона зрозуміла, чому нервувався мер. «Якийсь час, — подумала вона, — мені догоджатимуть, як цариці, а потім розшаленіють і вб’ють… Уберуть якимось чином, і я їх розумію…»

«Ти мене не відпустиш?»

«Тобі буде добре тут», — прийшла відповідь.

«Хто ти?» — зважилася Ніна.

«А ти хто?»

«Я людина, жінка, дизайнер. А ти хто?»

«І я людина», — прийшла відповідь.

Ніна відчула, як гарячий піт виступає між лопатками:

«Як тебе звуть? Ти чоловік чи жінка?»

Пауза. Нова смска не надходила; тихенько тріснула розетка, від якої живився мобільник. Ніна відстрибнула, ледь не зваливши стілець.

Вона

Відгуки про книгу Електрик - Марина та Сергій Дяченко (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: