Українські Книги Онлайн » Дитячі книги » Равликова казочка - Народні

Равликова казочка - Народні

Равликова казочка - Народні - Безкоштовні електронні книги на українській мові: читай онлайн та скачуй
Автор: Народні
Сторінок:1
Додано:6-06-2024, 10:14
0 0
Голосів: 0
Аннотація до бестселера - Равликова казочка - Народні
Всі твори автора ⟹ Народні
Читаємо онлайн Равликова казочка - Народні

Жила-була дівчинка-равлик. Особлива. Чомуособлива? Бо не мала своєї хатки. Усі називали її Равля-Без-Хатки. Якось вона загубила свою хатинку у півторазавиточка. Шукала-шукала, але так і не знайшла. А оскількиусі равлики народжуються разом зі своєю хаткою, то нову знайтидуже важко. Равля-Без-Хатки була дуже лінивою, тому пошуки новоїхатки відклала на потім.

Спочатку їй навіть подобалося життя без хатки. Не треба думати проремонт, утеплення вікон на зиму і подібні нудні речі. Равля-Без-Хаткибезтурботно мандрувала лісом. Та одного дня, зачепившись за кущик,зламала ріжок. Ще й дощик почав накрапати. Равля-Без-Хатки сумноподивилася на небо і стала міркувати, у кого з друзів переночувати. Умурашок родина велика, у жуків вже була, незручно. У Мишки-Полівкиночувала, ледь не з’їли, а у Водомірки на ставку тісно. Може, в родичів?

А родичів Равля-непосида давно не бачила, листів їм не писала. Істало їй соромно та сумно. І тут згадала Равля колишнюсусідку – Равлю-З-Гарною-Мушлею. Колись вони дружили.

Повільно, як усі равлики, та ще й з поламаним ріжком,рушила вона до сусідки.

Дощик лив, як з відра. Зовсім застуджена,Равля-Без-Хатки доповзла, нарешті, до виноградноїлози, де жила сусідка.

— Відчини, це я, Равля-Без-Хатки, пусти мене погрітися, —мовила стомлена мандрівниця.

Віконце в будиночку засвітилося.

— Заходь, заходь, — заметушилася товстенька Равля-З-Гарною-Мушлею. —Тільки тісно тут у мене. — І справді, уся хатка була заставленагорнятками, тарілочками, чайничками. Равля-Без-Хатки протиснулась укуточок, і господиня почастувала її смачним чаєм з малинових гілочок.

— А знаєш що? — сказала Равля-З-Гарною-Мушлею. — Я бачила тутнеподалік покинуту мушлю, більшу, ніж моя. Але її треба полагодити.От, я переберусь жити туди, а ти живи у моїй.

Равлі-Без-Хатки не хотілося лагодити мушлю, їй хотілося бавитися.Але ... надворі падає дощ. Погано без хатки, сусідка має рацію!

Полагодили вони хатку, перенесли туди чайники зтарілочками. А тоді покликали гостей на подвійненовосілля — Равлі-Без-Хатки і Равлі-З-Гарною-Мушлею.Равля-Без-Хатки тепер зветьсяРавлею-З-Хаткою і славиться на весь ліссвоєю гостинністю.


Написали Юля Смаль, Наталя Ляш


Намалював Максим Долинний

Відгуки про книгу Равликова казочка - Народні (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: