Анна Київська – королева Франції - Валентин Лукіч Чемеріс
Київ – Париж – Санліс – Київ
2014 р.
Примітки1
Глісада (франц. буквально – ковзання) – траєкторія зниження авіаційного літального апарата.
(обратно) 2З усіх Рюриковичів найбільшої слави зажив цар Іван IV; названий Грозним. Віщуни ще при його народженні пророкували: цей хлопець стане государем, але государем-мучителем. І як у воду дивилися. Вдався і надто підозріливим та жорстоким. Коли завів стражу-опричину, то царство його покрив терор: винуватих і безвинних обезголовлювали, вішали, спалювали на багаттях живцем, з живих людей здирали шкіру, четвертували їх, садили на палю…
І при всьому цьому цар ще встигав керувати царством і раз по раз женився – здається, сім разів. Цькуючи інших, сам ґиґнув, як зацькований звір. На трон забрався синок його, Федір Іванович, душевно хвора людина. Чи, як на Русі казали – блаженний. Помер, не залишивши спадкоємців та заповіту. З ним і припинила існування династія Рюриковичів-царів.
(обратно) 3Чи не в цім був переконаний і король Франції Генріх I, коли послав до Києва своє високоповажне посольство із завданням будь-що висватати йому київську княжну, одну з найкращих у світі жінок.
(обратно) 4Єлизавета Ярославна після загибелі свого чоловіка, короля Норвегії Гарольда Суворого під час його походу на Англію, року 1067-го вдруге вийде заміж за короля Данії Свена Естрідсена.
(обратно) 5Інше джерело, так звана «Реймська глоса», датує посольство 1048 роком і вказує, що на чолі місії стояв єпіскоп шалонський Роже.
(обратно) 6Василій III (1479–1533) – великий князь Московський з 1505 року, син Івана III Васильовича і Софії Палеолог. Боровся за централізацію російської держави.
(обратно) 7Москаль – перша (первісна) назва росіян в Україні.
(обратно) 8Правда, в Україні і сьогодні не перевелися – не серед українців, серед «хохлів» (от уже невмируще плем’я!) самодіяльні історики, які вперто «доводять», що перша Русь, мовляв, була на річці Волхов зі «столицею» Ладога, а це сьогодні (увага!) Ленінградська область Росії. Хоч у тамтешніх краях були розбійницькі гнізда скандинавів, які ніякого відношення до Русі не мали і згодом щезли.
(обратно) 9У Франції понад 90 % населення становлять французи, але там живуть також ельзасці, бретонці, італійці, португальці, іспанці, корсиканці, каталонці, баски, араби, валлонці, росіяни, поляки, євреї, вірмени, греки, українці та інші.
(обратно) 10Французька мова належить до романської групи індоєвропейської сім’ї мов. На території Франції розрізняють основні діалекти: франсійський, нормандський, валлонський, пікардійський, лотаринзький, бургундський та ін. Літературна французька мова почала