Коханий волоцюга - Надія Павлівна Гуменюк
Кілька разів вона намірялася щось змінити: а) кинути все і втекти світ за очі з цього пропахлого рибою акваріума; б) зайнятися якоюсь справою чи й навіть влаштуватися на роботу; в) закохатися або хоча б завести коханця… Але… Втекти вона могла б хіба що на Канари, тільки за що там жити все життя? Від самої думки про роботу за фахом її нудило — однокурсниця-«ботана» в дешевому плащику і китайських мештах, яка недавно нагадала їй про «їхнє вчительське покликання», здалася їй істотою з іншої планети. А щодо пункту третього…
І сама ж винна, що той бісів папірець з’явився на світ і обплутав її, як павутиння нещасну муху. Тоді її Риб заповзявся розбагатіти. Переганяв потріпані автомобілі з Німеччини, возив цукор та кетчуп з Польщі, відвойовував свою територію на ринку, домовлявся з митниками, шептався з якимись крутеликами… Він пропадав днями і ночами, а коли з’являвся вдома, вона влаштовувала дикі сцени ревнощів. Ні, це ж треба! Колись вона його ревнувала!.. Він ображався за недовіру, клявся, що з ніг падає, аби схопити удачу за хвіст, бо хто не встигне зараз, то за кілька років буде бігти за заднім вагоном швидкісного потяга. Вона також була не проти удачі і свого зручного місця в комфортабельному вагоні, але при цьому їй ще й хотілося, щоб чоловік частіше був поруч.
Він її не розумів. Вона йому не прощала. Будинок виростав, а щось у будинку геть розвалювалося. Зрештою після чергового скандалу Андрій запропонував укласти шлюбний контракт, як це роблять за кордоном: якщо він справді (раптом би таке сталося!) здійснить «похід наліво», то вона отримає будинок і все, що в ньому, якщо ж Власта заведе когось «на стороні», то піде з дому, з чим прийшла. Тоді вона сприйняла той папірець, як кладочку до тимчасового перемир’я. І тільки. А тепер…
— Кинула б усе до біса! Жила ж ти раніш без палацу і «мерса», — нагадує Славко, потираючи палаючу щоку.
— Щоб я поступилася?!
— То закохайся у когось таємно. У мене, наприклад. Ми ж, кицюню…
— Що було, те загуло! І взагалі… Наука доказує, що кохання — то така психічна хвороба. Від нього нормальні люди позбавляються, як колись від чуми чи віспи. Ех… Та я навіть заради розваги не можу когось завести, щоб не втратити…
— Гроші…
— Даремно іронізуєш. Гроші — це свобода.
— Гроші — це тільки гроші. А ти таки втратила, мурочко.
— Що?! — стривожено скинулась Власта.
— Колись ти так класно пускала бісики очима. А тепер…
— Іди ти, Славку, під три чорти!
— Я піду. А як же та… піаністка? Вона ж…
— А що мені до неї? Вона пішак у моїй грі.
— А ти, значить, королева… Ну звісно ж, Снігова.
***
Спочатку в двері просунулося потворне, розквашене на дощі рибище у дерев’яній рамці. За ним власною персоною появився її Риб. Поставив валізу, кинув мокру парасолю.
— Чого це моя картина валяється аж біля брами? — сказав знервовано.
— Певно, рибище хотіло пливти за тобою… Попливли б ви й справді собі…
— Ще чого! Нікуди ми не попливемо. Не бути по-твоєму. Не бу-ти!
— По-моєму? Ти закрутив роман з якоюсь, а я…
Андрій аж знетямився. Підступив до Власти, стріпнув мокрим чубом. Досить! Він усе знає — Марта розповіла. І про листа, і про марки, і про Властині дзвінки, і про її велику «сестринську» турботу про нещасного самотнього «брата».
— Дурепа! — закричала Власта. — Дурепа!!! Тільки такі дурепи й пишуть у службу знайомств, бо самі ні на що не здатні.
Ах, вона не писала у службу знайомств? Як це не писала, коли Власта на власні вуха чула? То Мартина подружка так удружила? Які ж у декого турботливі подружки бувають! А Мартуся, значить, повелася тільки тому, що впізнала його на фото у газеті? То вона його давно знала? Аж п’ятнадцять років? Ох, яка свята великомучениця! То чому ж він у неї не залишився? Чому повернувся? Бо це його дім? Ха-ха! І ще три рази ха-ха. Був і загув. Хіба він забув про контракт? То хай ще раз гляне на знімочки до контракту. На кожному з них — Риб і Мартуся. Скрізь — тільки він і вона! А це — доказ. Як треба буде, то й свідок засвідчить. Авжеж, у неї є і свідок. Так що хай він і не рипається, бо вона так підмочить його бездоганну репутацію, таке зчинить, що він не тільки про своє підвищення забуде, але й у нинішньому кріслечку не втримається.
— А може, хм… — Власта грайливо поводить очима. —