Нові коментарі
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою - Народні
Українські Книги Онлайн » Шкільні підручники » Скорочено Лісова пісня - Леся Українка

Скорочено Лісова пісня - Леся Українка

Скорочено Лісова пісня - Леся Українка - Безкоштовні електронні книги на українській мові: читай онлайн та скачуй
Сторінок:4
Додано:9-11-2024, 10:14
0 0
Голосів: 0
Аннотація до бестселера - Скорочено Лісова пісня - Леся Українка
Всі твори автора ⟹ Леся Українка

Щоб долучитися до краси фентезійної віршованої п’єси та поринути у химерний світ праукраїнської міфології, радимо шкільнятам читати скорочено книгу «Лісова пісня» Лесі Українки. Ця легендарна драма-феєрія – один з найвідоміших творів видатної вітчизняної поетеси.

Серед вікового волинського лісу, наповненого казковими істотами, розгортається історія протиборства. Свобода природи протиставляються приземленим турботам звичайного людського життя. Щире кохання бореться з користю і упередженнями міщанства. Талант і поетичність душі чинить супротив буденності, лицемірству та вузьколобості. Духовне показане на контрасті з матеріальним.

Лукаш, простий сільський парубок, і лісова красуня Мавка покохали одне одного навесні, у пору поезії та музики. Сім’я хлопця бажає аби в дім прийшла працьовита і хазяйновита невістка, та й хлопець більше трудився, аніж грав на сопілці. Міфічні родичі Мавки насторожено ставляться до людського роду і застерігають свою майбутню царівну. 

Чи зможе людина гармонійно жити з природою, поважаючи її прадавні закони? Чи спроможне чисте кохання пробачити зраду і тривати вічно, зрозуміти і поважати інакшість, любити попри все? 

Аби дізнатися про долю героїв, ви можете скачати скорочену електронну книгу «Лісова пісня» Лесі Українки, безкоштовно, без реєстрації та sms (смс) в таких форматах, як fb2 (фб2), txt (тхт), rtf (ртф), epub (єпаб).

Тут ви можете скачати безкоштовно твір Лесі Українки «Лісова пісня» (скорочено).

Чудова драма-феєрія видатної української поетеси Лесі Українки «Лісова пісня» відома далеко за межами України.

Події драми розгортаються у чарівних Поліських краях, де поряд з справжніми людьми мешкають герої народної міфології: русалки, потерчата, лісовики…

Книга розповідає про трагічну долю Мавки, міфічної мешканки незайманого лісу, що закохалася у представника людського світу. Мавка – це одна з найцікавіших героїнь української літератури, в образі якої втілено як красу і беззахисність природи, так і духовну велич людини.

Читаємо онлайн Скорочено Лісова пісня - Леся Українка
Леся Українка Леся Українка

Драма —феєрія в 3 діях

Дійові особи:

"Той, що греблі рве"

Потерчата

Русалка

Водяник

Русалка Польова

Мати Лукашева

Лукаш

Дядько Лев

Доля

Злидні

Перелесник

Пропасниця

Куць

Мавка

Лісовик

Килина

"Той, що в скалі сидить"

Хлопчик

Діти Килини

Події відбуваються в старезному лісі, на Волині, протягом року. У творі діють міфічні істоти: Мавка і Русалка, Лісовик і Перелесник, Водяник і Потерчата. Кожна дія починається пейзажем, який змінюється відповідно до пори року.

ПЕРША ДІЯ

П'єса розпочинається з прологу — волинського лісового пейзажу: "Старезний, густий, предковічний ліс на Волині. Посередлісу простора галява з плакучою березою і великим прастарим дубом... Саме озеро — тиховодне, вкрите ряскою та лататтям, але з чистим плесом посередині. Містина вся дика, таємнича, але не понура — повна ніжної задумливої поліської краси".

Із лісу на прогалину виходять дядько Лев і небіж його Лукаш. Ці люди з'явились до лісу, щоб збудувати тут хату. Але лісові істоти не хочуть, щоб серед лісу поселились люди.

Русалка. Я не терплю солом'яного духу!

Я їх топлю, щоб вимити водою той дух ненавидний. Залоскочу тих патрутнів, як прийдуть!

Лісовик же говорить Русалці, що "давно б уже не стало сього дуба", якби не дядько Лев, він "заклявся на життя, що дуба повік не дасть рубати".

У цей час починає все розвиватись, і ось із—за старої розщепленої верби з'являється Мавка. Вона прокинулася від зимового сну, почувши, що хтось грає на сопілці. Лісовик їй пояснив, що це грав людський хлопець, дядька Лева небіж, Лукаш на ймення.

Мавка хоче зустрітися з Лукашем, але Лісовик її застерігає: "Не задивляйся ти на хлопців людських. Се лісовим дівчатам небезпечно..." І ось з'являється Лукаш, хоче з берези наточити соку, але Мавка підбігає до нього, хапає за руку. Вона говорить, що береза її сестра і сік ЇЇ — то кров. Лукаш дуже здивувався цим словам.

З першої ж зустрічі Лукаш і Мавка припали до вподоби один одному. Мавці дуже подобається, як грає Лукаш на сопілці, і вона просить його заграти. Мавку зачаровує Лукашева гра. Від цієї гри в лісі розцвітає пишніше дика рожа, стає білішим квіт калини, закувала зозуля, заспівав соловейко. Та Мавці чомусь раптом стало сумно до сліз, мабуть, тому, щодень скінчився, їй не хотілося розлучатися так швидко з Лукашем. Лукаш їй розповів, що його восени хочуть оженити. Після цих слів Мавка зажурилася.

Мавка (з тривогою). З ким?

Л у к а ш . Я не знаю. Дядько не казали, а може ще й не напитали дівки.

Мавка. Хіба ти сам собі не знайдеш пари?

Л у к а ш . Я може б, і знайшов, та...

Мавка. Що?

Лукаш. Нічого.

М а в к а . Чи у людей паруються надовго?

Л у к а ш . Та вже ж навік!

Перейнявшися довірою до Лукаша, Мавка скаржиться йому нате, що вона зовсім самотня.

— В нас так нема, як у людей,— навіки!

Лукаш.А ти б хотіла?

Раптом чути голос дядька Лева, який кличе Лукаша. Мавка запитує юнака, чи повернеться він.

ДРУГА ДІЯ

Пізнє літо. Де—не—де вже є перші ознаки осінньої позолоти. До озера прийшли люди, оселилися, внесли в лісову сторону свої звичаї, гамір. Буденщина починає полонити й Лукаша.

Лукаш виходить із лісу з сопілкою, а мати йому дорікає, що він усе грає, а робота стоїть. Матері потрібна помічниця — невістка, та про Мавку вона не хоче й чути, бо це "відьомське кодло".

Лукаш. Та хто ганяє? Бидло ж я пасу,

А Мавка помагає.

Мати. Одчепися

з такою поміччю! Потрібні ті квітки! Та ж я не маю у себе в хаті дівки на виданню... Йому квітки та співи в голові!

Коли на подвір'ї з'являється Мавка, мати їй каже, що не слід дівці упадати за парубком, та лісовій красуні ці

Відгуки про книгу Скорочено Лісова пісня - Леся Українка (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: