Проект «Україна»: Архітектори, виконроби, робітники. Тексти - Данило Борисович Яневський
Symbolic Masonry // Encyclopedia, ІI, 754
«Це масонство, яке стосується перших трьох градусів у всіх обрядах. Це є технічне значення. Але у більш загальному значенні символічне Масонство є там, де Масонство може бути знайдене чи то в перших, чи то у вищих градусах, в якому вчення передане в символах»…
Необхідно також відзначити, що дана абревіатура використовується не тільки в масонстві, але представлена в багатьох герметичних та кабалістичних течіях. …
Про сенси деякіх слів в масонстві
«Вільне мулярство», «Масонство»…. Ці слова до сьогодні викликають обережний острах у багатьох непосвячених. Ці слова впродовж віків символізують для посвячених любов та спокій.
Я завжди мав мрію бути ближчим до останніх. Ближчим до того світу, в якому, як я вважаю, кожен крок є кроком на безкінечному шляху до Істини.
В тому світі, де я народився і виростав, засоби масової інформації формують (якщо взагалі приділяють увагу цій темі) негативний імідж масонства, пояснюють всі негаразди в світі саме з їх існуванням, оминають висвітлювати їх повсякденну діяльність.
Але той, хто прагне шукати істину, повинен стукатися в усі двері, дослухатися усі точки зору, аналізувати, піддавати їх сумніву, перевіряти, особливо ті, які підтримуються, поділяються більшістю.
Отже, я почав збирати інформацію про масонство з нейтральних джерел, почав уважно вивчати біографії відомих персон, які справили величезний вплив на розвиток суспільства. Серед них, наприклад, один з «батьків-засновників» США, християнин Бенджамен Франклін або засновник нашої модерної держави, мусульманин Мустафа Кемаль (Ататюрк).
Я побачив велич та глибину їх задумів, те, скільки вони спромоглися зробити для своїх народів і своїх країн! Їх приклад наштовхнув мене на розмірковування про те, скільки вони зробили для свого часу, який вплив мали на нього. Їх приклад спонукав до роздумів, що вони (але не тільки вони) спромоглися звільнити внутрішню енергію, використовувати її для суспільного блага.
І от я поставив собі питання: якби масонство було «темною силою», то як би ці та інші люди спромоглися зробити те, що їм вдалося? Чи може руйнування стіни бути фундаментом нового будинку?! Чи могли вони бути вільними людьми, якби бажали поневолення інших?!
Я відчував, що є надія та світло — попри ту темряву, яку створювали різноманітні засоби масової інформації. Я з’ясував, що одне слово «масон» має велике значення, а слова «вільний муляр» містять глобальний, глибокий зміст — адже не існує душі, яка не прагнула би свободи.
Але свобода в масонському розумінні не означає безцільного, беззмістовного поневіряння, а, тим більше, вседозволеності. Ця свобода нерозривно пов’язана із будівництвом споруди, а не з її знищенням.
Свобода також є неодмінною умовою для якісного будівництва людиною самої себе, але ніяк не на основі релігії або етнічної приналежності, політичних або будь-яких інших обмежень.
Саме ці два слова «будівництво» та «свобода» спонукали мене глибоко поважати масонство, заступили в моєму серці страх і тривогу.
Істинна свобода є поклоніння тільки Богові, а не релігії або книзі, якійсь людині, її образу або місцю. Бог — Творець цього всього, всього сущого.
Декілька слів про зв’язок між деякими поняттями в масонстві та ісламі. Наприклад, Пророк Муххамад сказав: «Віруючий віруючого підтримує, як камені в стіні будинку».
Цей принцип є надзвичайно важливим для масонства, де кожний брат має справу з іншим братом, так само як камені, які покладені разом у величну, красиву, корисну споруду. Для кожного з братів є надзвичайно важливо відчувати, що він так само цінний та корисний, як й інші брати, що він бере участь у розбудові чогось важливого та корисного.
Все це і підштовхнуло мене до рішення приєднатися до Братства, підійти якомога ближче до цього світу. Віднині маю честь бути не великим, але абсолютно важливим, цінним та необхідним камінчиком в цьому великому будинку.
І ще одне. Під час ініціації я вперше в житті побачив Біблію, Коран та Тору в одному місці, під одним дахом. Це справило на мене надзвичайне враження, адже ніде ці Священні Книги не можуть знаходитися поруч — окрім як в масонській ложі. Це означає, що масони не дивляться на спірні моменти, але дивляться на об’єднуючі, оскільки дивляться на суть речей, а не на їх зовнішній вигляд.
Метою будь-якої релігії є залучення людей до віри в Бога, до моральних імперативів. Саме це є суттю релігії. Якщо про людину можна сказати, що він добрий мусульманин, добрий християнин, добрий юдей — думаю, всі Пророки будуть задоволені такою людиною. Тільки в ложі я побачив, з якою гідністю та повагою ставляться один до одного брати, які належать до різних віросповідань. Долаючи релігійні, расові, мовні бар’єри, ми намагаємося говорити однією мовою — мовою будівництва та свободи.
Масонство — це будівництво в стані свободи і свободою в процесі будівництва. Розбудова простору свободи і звільнення від будівництва в ім’я свободи і свободи в ім’я будівництва.
Sacred Law // Encyclopedia, ІI, 656
«Перші Кам’яні Таблиці, або Заповіді, які були доставлені Мойсею на горі Синай, є коротким викладом передмови до Мішни [32] , яка утримує цю традицію»…
Символи першого дня
До першої зустрічі з Майстром я прочитав багато статей про заколоти, секретні знання та церковні несхвалення. Здавалося, ця інформація є цілковитою неправдою та дезінформацією. Інтуїція підказувала, що правда зовсім інша.
Згодом, після зустрічі з братом М., я повністю переконався, що повинен приєднатися до Братерства. Щоправда,