Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Наука, Освіта » Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська - Олександр Віталійович Красовицький

Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська - Олександр Віталійович Красовицький

Читаємо онлайн Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська - Олександр Віталійович Красовицький
початку проведення антитерористичної операції на сході України загинули 568 українських військових, понад 2 тис. поранено.

Про це під час брифінгу в понеділок повідомив речник Інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко.

• Протягом доби підрозділи АТО активно наступали одразу по чотирьох напрямках: Донецьк, Луганськ, Алчевськ — Стаханов, Торез — Сніжне.

Про це повідомив речник Інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко. За його словами, бойовики зазнали великих втрат живої сили та техніки.

12 серпня 2014 року

• Ігор Михайлишин «Танець смерті. Щоденник добровольця батальйону ‘‘Донбас’’»

[Донбас. 12 серпня 2014 року]

— Куди ми їдемо?

— Щас увидишь.

— А конкретніше?

— Танк будем делать.

— Що за танк? У нас немає танків...

Заїжджаємо на Курахівську теплоелектростанцію. Здалеку виглядає як просто величезна труба, що димить. Поряд — водо­сховище. У літні дні тут постійно багато людей. Купаються і загорають. Донбаський оазис.

• Зведення новин

За добу Україна втратила 6 військових. Ще 31 — отримав поранення. Про це під час брифінгу повідомив речник Інформаційного центру РНБО Андрій Лисенко.

• В районі Іловайська, де в понеділок в ході бойової операції загинули бійці батальйону «Донбас», діє група російських диверсантів.

Про це у своєму Фейсбук пише командир батальйону Семен Семенченко. «По почерку і тактиці-військовий спецназ. Трохи пізніше ідентифікували як окрему роту спецназу ГРУ ГШ РФ. Номер поки уточнюємо. Це новий чинник і тепер будемо його враховувати»,  — написав він.

• Житель Донецька збирав та передавав інформацію про діяльність сил АТО ватажку однієї з диверсійних груп терористичної організації «ДНР» – «Бонакві». Про це повідомили в Службі безпеки України.

• Сили АТО звільнили Первомайськ, Камишеваху, Калинове (Луганська область) і Вуглегірськ (Донецька область).

Про це у вівторок на брифінгу повідомив спікер інформаційного центру Ради національної безпеки і оборони Андрій Лисенко.

Також, за словами Лисенка, Збройні сили звільнили Вуглегірськ, де над центральним адміністративною будівлею вже піднято державний прапор.

13 серпня 2014 року

• Сергій Глотов та ін. «У вогняному кільці. Оборона Луганського аеропорту»

ЛУГАНСЬК МАЙЖЕ В КІЛЬЦІ: ЗВІЛЬНЕННЯ НОВОСВІТЛІВКИ

Того ж таки 13 серпня, коли українські бійці зайняли висоти в районі Красного, розпочалася одночасна операція зі штурму та звільнення селища Новосвітлівка та селища Хрящувате з метою остаточного блокування краснодонської траси, позбавлення бойовиків російської допомоги та подальшого повного оточення Луганська.

Наступного дня, 14 серпня, бойовики намагалися контратакувати Новосвітлівку та Хрящувате. На Новосвітлівку зі сторони Вишневого Долу виїхав ворожий танк Т-72Б, а також КрАЗ із зенітною установкою Зу-23-2 та загін піхоти. Члени цього незаконного збройного формування належали в основному до десантно-штурмовому батальйону бойовиків. В той день на півночі Новосвітлівки було знищено танк противника, два БТР, захоплено КрАЗ та вбито понад 10 бойовиків. Також на півдні селища українські військові спалили БТР-82АМ, що належав розвідувальному батальйону 18-ї окремої мотострілецької бригади (див. картосхему у вкладці).

Одна з груп противника заблукала, вочевидь, проминувши поворот на Лутугине, і вийшла просто на позицію військовослужбовців 1-ї роти 1-го батальйону 80 ОАЕМБр.

ШТУРМ ХРЯЩУВАТОГО

З метою оточення Луганська одночасно із захопленням панівних висот над селом Красне і звільненням селища Новосвітлівка українські військовослужбовці проводили операцію із зачистки селища Хрящувате.

13 серпня друга частина колони «айдарівців» через аеро­порт рушила у цей населений пункт. Таким «айдарівці» вперше побачили аеропорт.

• Тоді вже 60 % аеропорту не було. Як заїжджати в аеропорт, то, щоб потрапити до терміналів, треба їхати по злітній смузі. На цей час злітна смуга була, як решето: багато воронок, металолому, кілька літаків зовсім розбомблених.

Цілий день пробули там і під вечір виїхали у Хрящувате. Ми перекривали трасу Краснодон — Луганськ. Це була остання магістраль — під’їзд до Луганська, який ще не був перекритий. З Жовтневого району ми перекрили, Георгіївка, Щастя, Металіст уже були перекриті. Ще залишалася розв’язка Луганськ — Краснодон.

При штурмі Хрящуватого загинув старший лейтенант Пилип «Філіп» Слободенюк — командир однієї з груп «айдарівців».

• Зведення новин

За минулу добу під час бойових дій в зоні АТО загинули 11 бійців, 41 поранений. Про це повідомив речник РНБО Андрій Лисенко.

• Населений пункт Переможне під Луганськом було обстріляне бойовиками, є багато жертв.

Про це повідомив керівник прес-центру оперативного командування «Північ» підполковник Анатолій Прошин.

«Бойовики обстріляли населений пункт Переможне з 13 до 14 години з боку пункту Сімейкіно і Краснодон», — сказав він.

«Вони нанесли масований ракетно-артилерійський удар. По околицях з обох сторін села. Є багаточисельні людські жертви. цифри зараз уточнюються», — додав Прошин.

Підрозділи Національної гвардії у середу увійшли в місто Гірське Луганської області та самостійно провели операцію зі звільнення його від терористів. Про це повідомляє прес-служба Нацгвардії.

14 серпня 2014 року

• Віктор Чернієнко «Щоденник військового лікаря»

Не давай йому бронежилет!

Працює ворожа артилерія

Сидимо в тісній траншеї. Противник почав наступний обстріл 82-м калібром. Падають попарно. Мабуть, у них усього два міномети. Цього ми вже не дуже боїмось. Аби без прямого влучання, бо зазвичай перекриття не витримувало і всі гинули. 120-й мінометний чи САУ-203 — небезпечніші. Поряд як струсне, то здається, що очі повипадають з орбіт та розірве легені в грудях. Учора така влучила в башту танка поблизу з нашою ротою. Здетонувало через пару секунд. Важка танкова гусениця прилетіла до нас аж за сто метрів. Тож насторожено слухаємо швидкий свист 82-го снаряда і стогін землі від вибуху. Намагаються влучити в наш пункт зв’язку, який розташувався на протилежних сто метрів вище за лісосмугою поміж пагорбів.

Противник тепер чимдуж нарощує сили на всіх напрямках. Бо ми, звільняючи свої рідні землі, чавимо його без жалю аж під самою Амвросіївкою та Іловайськом.

Учора всіма силами накривали свою траншею дерев’яними ящиками, що залишились від снарядів «Граду». Потім насипали ще зверху метровий шар землі. Щоправда, траншея викопана дуже неглибоко і страшенно вузька. Але й такий імпровізований бліндаж дає надію врятувати життя. Сьогодні земля нас рятує від смерті, а колись, дай Боже, у глибокій старості та на вільній Україні, вона прийме нас мирно на вічний спочинок.

Пересуватися у траншеї доводиться на колінах та руках. Земля дуже тверда й кам’яниста, глибше ніяк не викопаєш. Коліна й лікті в струпах, збиті до крові. Захисту на них нам не видали. Простий металевий шолом виготовлення 1957 року, зразка — 1941-го, від кожного вибуху нещадно вібрує і вдаряє по голові. Відчуття — ніби надягнув каструлю й

Відгуки про книгу Хроніка війни. 2014—2020. Том 1. Від Майдану до Іловайська - Олександр Віталійович Красовицький (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: