Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Наука, Освіта » Брехня. Як блеф, авантюри та самообман роблять нас справжніми людьми, Бор Стенвік

Брехня. Як блеф, авантюри та самообман роблять нас справжніми людьми, Бор Стенвік

Читаємо онлайн Брехня. Як блеф, авантюри та самообман роблять нас справжніми людьми, Бор Стенвік
ми повинні дозволяти культурно обумовленим «відчуттям» природного та автентичного визначати, де ми замовлятимемо каву?

Такі заперечення і запитання є цілком розумними, але розум конт­ролює вибір людини лише обмеженою мірою. Напевно, ми завжди зважатимемо на свій смак та речі, якими володіємо, як на показник нашої власної автентичності, доказ щирості та того, що ми оригінали, а не копії. Проте ідея час від часу зупинятися і критично задумуватися про власні уподобання та їх причини, звучить доволі розсудливо. Зреш­тою, критичне мислення – це один із найкращих сигналів статусу, який у нас є. І так само, як інтуїтивні імпульси, які легко можуть нас підвести, критичне мислення керується прагненням викрити обман. Зокрема і наш власний.

Кохання

Що говорити жінкам – Стратегічна багатозначність – Таємниця кохання – Майстерність чи маніпуляція – Міф про романтичне кохання – Шлюб та справжнє кохання – Індивідуалізм у коханні – Моногамія як земна кара – Робот, який кохав – Зрада та обман у коханні – Хімія почуттів – Статистичні уподобання – Окситоцин як приворот – Чому кохання робить нас сліпими – Таємні фантазії – Раціональність та індивідуальність – Дія феромонів – Відкриття Кушвіка – Дзеркальне відображення – Чого хоче інший? – Кохання і самообман

Одного зимового вечора 2013 року я вклав свою дворічну доньку у ліжко і заспівав для неї колискову. Потім зібрався, побажав на добраніч дружині і пішов зваблювати дам. На той час я перебував у стосунках з тією самою жінкою понад десять років і не надто пам’ятав, як взагалі фліртувати. Я повертався на ринг, як боксер після виходу на пенсію. З тим нюансом, що мене навряд чи можна назвати пенсіонером, адже такий статус передбачає довгу кар’єру. У моєму випадку це було більше схоже на повернення до згадок про невдачі минулого. Відчуття посилилося ще більше, коли я зайшов в інтернет, пошукати те місце, куди мені сказали прийти, паб «Bjørungs». Перше, що я знайшов, це ось такий відгук про заклад від користувача з ніком An H.:

На вихідних цей бар перетворюється в дороге пафосне місце, куди приходять альфа-самці з роздутими его кадрити тих (небагатьох) дамочок, що опинилися тут на своїх шпильках. Донжуани тут вже не в своєму розквіті, і, схоже, щоб це якось компенсувати, буянять ще більше... Атмосфера тут доволі задушлива і дивнувата, музика з колонок горланить нестерпно гучно і може зрівнятися в нестерпності хіба лиш з пікап-фразочками, що тут лунають. По дорозі до вбиральні то тут, то там з’являються пустотливі рученята. Словом, гасло Bjørungs – вийди сп’янілим і обмацаним!

І в цьому місці я мав вивчати благородне мистецтво флірту від гуру справи Еспена Кушвіка з компанії «Dating Adventure». Коли я увійшов у коричневий зал у стилі англійського пабу, Кушвік сидів за високим столом в одному з кутків разом з двома іншими молодиками, які, мабуть, шукали тієї ж мудрості, що я. Вони обоє мали рудувате волосся і невелику щетину, один був високий і худий, інший коренастий і мускулистий. Обидва видалися мені розумними хлопцями; вони сказали, що прагнуть навчитися «розмовляти з дівчатами».

Той нижчий з них, Ґейр, очевидно, заздалегідь прочитав теорію флірту. У мережі існує ряд форумів, де «мастаки пікапу» обговорюють, як краще закадрити дівчину і заманити її додому. Ґейр поділився, що радять включити в розмову метафори зі сексуальним підтекстом:

– Наприклад, коли говориш про те, що біля нічного клубу натовп, можна сказати щось типу: «Тіснувато, але я протиснуся!»

Кушвік трохи стримано кивнув під своєю реперною кепкою:

– Так, це називається швидким спокушанням, – сказав він, – але буде важкувато. Сам метод не такий вже й складний, просто аби правильно опанувати його, знадобляться роки. Про секс можна говорити навіть тоді, коли ви розповідаєте про шоколад, це правда. Але природно воно виходить тільки тоді, коли у вас достатньо впевненості.

Кушвік постійно згадував центральний елемент – упевненість. Якщо якесь слово й з’являлося в його лексиці частіше, то це справжність – цікаво, враховуючи, що переді мною той самий чоловік, інтерв’ю з яким вийшло в інтернет-виданні «Side3» під заголовком «Як обхитрити дівчат». За словами Кушвіка, впевненість у собі та справжність – дві основні риси, на які «западають дівчата», що стало третьою за частотою вживаності його фразою, яку він вимовляв своїм веселим брьонньойсундським діалектом. Перед вечором у Bjørungs раніше я зустрічався з ним на обіді, де він вводив мене в курс основних принципів пікапу. Замовивши після повноцінної розмови з офіціанткою какао, він розповів мені сучасну історію мистецтва флірту в Норвегії.

На початках більш ніж десятирічної кар’єри Кушвіка в цій сфері переважали методи швидкого спокушання і те, що він називає структурованою грою, або «метод маніпуляції». Такі підходи потрапили до Норвегії зі США, а пізніше набули ширшого розголосу завдяки бестселеру Ніла Штрауса «Гра» (The Game). Метод полягає у тому, щоб вивчити певний набір кроків, які необхідно виконувати, як у грі, і на які дівчина повин­на певним чином реагувати. Після реагування на один крок можна переходити до наступного, і так поки не наблизишся до того, щоб взяти номер телефону чи відвести дівчину додому.

– Результати такого методу очевидні, він працює, – сказав Кушвік, попиваючи какао. – Але він доволі цинічний, дуже не чесно і не круто, коли дівчина почуває себе обманутою. Сумління твоє також не надто задоволене, коли маніпулюєш ситуацією.

Сьогодні у Кушвіка значно солідніший арсенал, ніж просто флірт. На його думку, у прагненні чоловіків навчитися краще поводитися з жінками, мова зовсім не про жінок. Мова про те, щоб змінити життя на краще.

– Якщо у вас круте життя, жінки з’являться самі собою, так воно працює. Якщо ви доволі впевнені у собі, комфортно почуваєтеся у соціумі та випромінюєте бадьорість і завзяття, то це вже дуже й дуже приваблює. Набагато цікавіше працювати не суто над тим, щоб звабити даму, а над собою. Коли ми відійшли від маніпулятивних методів, результати були в рази кращими, до того ж не треба було нікого обманювати.

Від роз’яснень Кушвіка голова йде обертом. Ідеї часто нагадують зачароване коло. Ви стаєте привабливішими, здобувши впевненість у собі, а це автоматично приваблює жінок. А якщо ви нічого не робите, щоб звабити жінку, це додає вам привабливості, від чого випромінюється і впевненість. І тоді жінки з’являються самі собою.

Для мене та інших двох студентів в пабі того вечора поставала більш елементарна проблема. Справді, а що казати, коли підходиш до дівчини? Добре, мати впевненість та бути справжнім, але що говорити? Що подобається дівчатам?

– Взагалі не важливо, з чого почати, – каже Кушвік. – Просто підійди і привітайся, – додав він, киваючи на столик

Відгуки про книгу Брехня. Як блеф, авантюри та самообман роблять нас справжніми людьми, Бор Стенвік (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: