Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Наука, Освіта » Мистецтво мріяти. Як отримати те, чого насправді бажаєш - Барбара Шер

Мистецтво мріяти. Як отримати те, чого насправді бажаєш - Барбара Шер

Читаємо онлайн Мистецтво мріяти. Як отримати те, чого насправді бажаєш - Барбара Шер
приймає це як належне – емоційна й практична підтримка, про яку багато хто з нас може тільки відчайдушно мріяти! Інша людина, жінка, забезпечує цю підтримку для нього; яка ціна цього для неї і яку винагороду вона має за це, я можу лише здогадуватися, бо не знайома з дружиною Джорджа. Зміни, які відбуваються між чоловіками і жінками зараз, болісні та рішучі саме тому, що чоловіків, схожих на Джорджа, змушують усвідомити, наскільки їхній комфорт, свобода та продуктивність залежать від підтримки іншої людини. Можна відчувати справжнє задоволення від піклування про когось, тобто забезпечення певних виявів підтримки, – це відкриття, яке Джорджі цього світу тільки починають робити.

Артур, 28-річний розробник навчальних тестів: «Щодня я маю приходити до офісу та йти з нього в чітко визначений час, що суперечить моїй природі. Я люблю працювати й бути креативним, але не за наказом чи дзвінком. Мені до душі гнучкий розклад – баланс дисципліни та свободи. Я потребую підтримки та схвалення людей, яким подобається моя робота і які готові сказати мені про це. Часом мені необхідно залишитися на самоті. У такому середовищі я був би впевненим, сповненим ідей та енергії, творчим, щасливим, веселим. Я б добре виконував свою роботу; мої ідеї ніколи б не вичерпувалися».

Вікі, 48 років, театральний агент-початківець: «Мені потрібні енергійні люди, які готові підтримати мене та захоплюються театром. Я була здивована, усвідомивши, що написала у відповіді на питання: „Мені потрібно дозволити генерувати й розвивати мої власні ідеї“. Вочевидь, я все ще чекаю на чийсь дозвіл! У будь-якому разі, риси, що я могла б виявити тоді, – це висока креативність (я червонію!), ентузіазм, енергія, завзяття, наполегливість, лідерські якості, уміння спілкуватися, здатність упорядковувати й утілювати в життя свої ідеї».

Джо Енн, 36 років, мати-одиначка, яка навчається в магістратурі: «Постійна стимуляція: навчання, спілкування, робота над проектами з іншими людьми, засвоєння будь-якої інформації, котру можна реально відчути й захопитися нею. У такому середовищі мій мозок стане надзвичайно активним та діяльним. Я буду просто сяяти й іскритись».

Гадаю, я могла б дати вельми точну характеристику більшості жінок, сказавши, що вони не отримують достатньо стимулів та викликів для своїх здібностей. Їхніми емоціями, можливо, зловживають, а от їхній розум і таланти використовують не на повну силу. Зверніть увагу, що в більшості середовищ, які описано вище, згадуються виклики та стимулювання – поряд із комфортом і підтримкою. Прикметно також, що серед якостей, котрі можуть виявитися, чи не кожен назвав творчість, креативність. Це означає, що в життєдайному, дбайливому середовищі людина починає творити.

Білл, 39 років, художник і кресляр: «Найважливіша річ, яка потрібна мені в моєму ідеальному середовищі, – ЦІЛІСНІСТЬ. Усе, що я роблю, має бути пов’язане з іншим і разом утворювати певну єдність. Наразі в мене є кілька „шматочків“ того, чого я хочу, але вони не мають жодного стосунку до решти моїх прагнень. Мені також необхідна СИСТЕМА й ощадливість у виборі – мені треба впорядкувати своє життя, позбувшись зайвих можливостей та речей, що відволікають від найбільш важливих занять. При цьому я міг би виявити такі позитивні риси, як оригінальність, продуктивність і стабільність».

Що ви дізналися про себе і що потрібне для того, аби ви могли реалізуватися в усіх можливих сферах?

Ця вправа – важлива репетиція справжнього проектування вашого життя. Оскільки, незважаючи на те що це гра й фантазія, вона справді виявляє, що необхідне вам, аби діяти найбільш ефективно. Вашим оптимальним середовищем стане те, яке зможе забезпечити реальні відповідники для основних складників вашої фантазії. І ця книжка допоможе вам створити таке середовище – тому що ви маєте на це право.

Звісно, справжній процес створення середовища буде дещо відрізнятися від простого завдання заплющити очі та мріяти. На вашому шляху будуть такі «міцні горішки», як час і гроші, звички та страх, а також найбільш стійкий та непохитний – інші люди! Але хоч вірте, хоч ні, усі ці внутрішні та зовнішні перешкоди можна подолати. Це лише питання стратегії. А їй передує фантазія.

Якщо ви не вмієте мріяти, як дізнатися, куди ви хочете прямувати? А поки ви не дізнаєтесь, куди хочете йти, як ви можете сісти й спланувати, як вам туди дістатися? Я покажу вам, як це зробити; уся друга частина книжки присвячена стратегіям боротьби із «суворою дійсністю». Але спочатку треба уявити цей «пункт призначення».

Перетворення часу

Припустімо, ви живете в реальній версії вашого ідеального середовища, і всі ваші найкращі якості в повному розквіті. Як би ви проводили час? Чим би займалися? Які б люди оточували вас? (Вправа 7 «Двадцять улюблених занять» має дати вам цілком достатньо матеріалу для відповіді!)

У наступній вправі вам доведеться попрацювати з вашою уявою в особливий спосіб. Я називаю це справжнім мріянням. Це один із найважливіших прийомів, який ми будемо використовувати в цій книжці.

Якби хтось запитав вас, що б ви робили, маючи мільйон доларів, мабуть, ваша відповідь нагадувала б звичайні фрази на кшталт: «Це було б шикарно! У мене був би маєток біля моря, яхта, приватний літак, і я б…»

Стоп! Будь-яка відповідь із часткою «би» – це не справжнє мріяння.

Коли вам що-небудь сниться вночі, ви ж не лежите й не думаєте: «Цікаво, якби все це відбувалося насправді…»? Ні.

Це відбувається. Це – реальність. Ви відчуваєте це. У дитинстві ваші мрії були так само яскравими й справжніми, як і сни. Просто тому, що вас іще не навчили тоді вважати їх «нереальними». Зараз ви свідомо спробуєте відновити цю здатність до візуалізації та віру в неї.

«Справжнє мріяння» повинне відбуватися в теперішньому часі, від першої особи, бути візуальним та послідовним. Ви бачите, відчуваєте й переживаєте все, що відбувається з вами й навколо вас; час минає так само, як у реальному житті, тільки швидше. Щось на зразок цього: «Яка краса! У мене є мільйон доларів. Подумаймо, з чого ж розпочати?.. Гаразд. Я в маєтку на пагорбі, що височіє над морем. Мій літак у маленькому ангарі за будинком. Звідси видно мою яхту, що гойдається на хвилях біля пірса. Зараз прохолодний, сонячний ранок, а попереду – чудовий день…»

Вправа 9: Ваш ідеальний день

Візьміть ручку й папір (або диктофон, якщо вам зручніше мріяти вголос) та дозвольте собі неквапливу прогулянку своїм ідеальним днем. Зверніть увагу: це має бути звичайний день, а не відпустка чи день компромісів. Він має відображати саму сутність вашого життя, яким би ви хотіли його бачити. Проживіть цей день у теперішньому часі та в деталях, від того моменту, як ви встаєте вранці, до вечора, коли лягаєте спати.

Відгуки про книгу Мистецтво мріяти. Як отримати те, чого насправді бажаєш - Барбара Шер (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: