Материк Гесиона - Східняк Марко
Але дивлячись на смутного, наче дуб з осипаним листям, Всеволода, ніхто не наважився підкинути ідею реставрації.
Дочекались появи і заяви нового глави імператорської фамілії, графа Фарани. Той сказав, що не підіймав, не розбудовував цю імперію і зачитає завтра на засіданні Сенату відречення на користь Данила. А Данило сердито подивився на старшого брата і пробасив:
– Тільки не перестарайся. Не відмовляйся і за своїх нащадків. Я один з чоловіків династії П'ястів буду маячити на цілому континенті. Це неправильно. У мене ж дві дочки. Згідно указу батька "Про порядок наслідування монаршої влади у імперії Гесиона та інших землях Династії" це менше ніж ніщо. Їх черга – після нас трьох, та після твоїх і Всеволодових хлопчаків, тобто восьма. І краще не чекай від мене пацанів, бо нам з тобою вже п'ятий десяток жме.
– Дев'ята,— поправив граф, — тільки що повідомили що у мене онук. Чотири кілограми сто грамів. Всеволод Володимирович. (Всеволод Другий, щасливий, улюблений герой дум і билин укрів, казок та мультиків континенту)
– Добре, – всерйоз стурбований Орест роздумував над ситуацією. – Я тобі Володимира пришлю. Він марить Гесионою. Прихворів, носило його під дощем на маневрах, то й не взяв. Всеволоду другому напишу в Атлантиду від твого і свого імені послати когось з княжат у Січеслав.
Почувши, що на троні буде Данило, престарілий монарх заплакав. Стривожені придворні кинулися до нього з запитанням. Але Всеволод вже не пам'ятав, чому Данило небажаний на троні. Тільки зосталося у неспроможний пам'яті колись могутнього самодержця, що це може привести до великої біди. Не мав що відповісти. Тихо лилися безсилі сльози людини, що випадково затрималась на цьому світі.
Імперський міністр охорони здоров'я Р.Х. Райцина сиділа у секретарки нової прем'єрки. Довго чекати не прийшлося. Олена Федорівна буквально пролетіла у кабінет, кивком голови попросивши міністерку слідувати за собою. Поки велика княгиня щось поправляла у макіяжі, Райцина рішуче поклала листок із цупкого фаранського паперу із заявою на стіл.
Сівши Геля пробігла очима написане, поглянула на посмурнівшу єврейку з абсолютно іконописними рисами обличчя і сказала:
– Рахіль Хаїмовна! Не хочете зі мною працювати? А я ось хочу, бо ми з вами єдині неукраїнці на весь кабінет міністрів.
Ікона розквасилась. Мало не хлипаючи, докторка сказала:
– Мруть жінки від пологової гарячки. Кількість викиднів зросла у вісім разів.
Абсолютно не у відповідності з почутим, глава уряду посміхнулась сатанинською посмішкою розуміння добра і зла. Але голос був співчуваючий і доброзичливий.
– Екзархат і спецслужби донесли, що у Фарані скінчився земний шлях поганської богині Живи, яку терпів Господь. А вона допомагала жінкам у Трицарстві народжувати миттєво, легко і безболісно. Ті ж сили, що стоять за милим тестем — явно людського роду. Не мають уявлення про предвизначеність. То нічого не знають зарані і прополюють зачатих через пару місяців після зачаття, коли вже можуть бачити найменше відхилення у здоров'ї.
Заберіть папірець і йдіть працювати в нових умовах.
– Але ж у тітки Одарки чисельні нащадки.
– Нащадки є, але реінкарнації явно нема. Ідіть краще продумайте протокол лікування при післяродової гарячки.
Першим указом Данило надав безіменному центру Південно-західного воєводства назву Єлизаветслав.
Бувший цар ніяк не зреагував на вістку, що став прадідом, бо Дарина молодша народила хлопчика, хрещеного Всеволодом, повного його тезку. Після коронування відставник попросив імператора, щоб його поселили на острові Тиші, де у монаршої сім'ї був невеликий Палац Роздумів.
Верховний Суд Імперії у справі про заколот засудив до десятирічної каторги у соляних копальнях п'ять чоловік, до десяти років ув'язнення на острові Дрімоти – п'ять жінок, загалом отримали реальні строки сорок три людини. Резолюція Імператора на рішенні:
"Переглянути. Сенату працювати як екстраординарній вищій судовій установі згідно п. 29, підпункт "К" Положення про нього. Заколот без фізичного свавілля? Навіть без намагання підмінити хоч у чомусь діючі державні установи? Наміри, суб'єктивні очікування та об'єктивні наслідки дій злочинців? Провести додаткову експертизу щодо зв'язку статті у газеті та смерті Імператриці. Нахабство того клеветону звичайно безмірне, але матінка таки давно маялась серцем. Данило"
1748 Лютий, літо. Імператор На Покої Всеволод Фундатор почув поряд з вікнами дуже мальовничого, але невеликого палацу, дзвінкий дівочий сміх. Острів офіційного називався островом Тиші. Але після того, як лікарі заявили його величності Данилу Всеволодовичу, що гнітюче мовчання маленького острівця душить і тягне у небуття його батька, на цей клаптик землі, замість немолодої обслуги, де тільки можна, назначили молоденьких дівчат-сиріт із Єлизаветинського ліцею-інтернату шляхтянок. Тих, що згодилися бути при перестарілому володареві.
Старий повелитель сприйняв це наче як додаткову посадку квітів на клумбах палацу. Направду, квіти не пирскають на кожному кроці. Нема вже тих жінок, яких він любив. А моторні покоївки нагадали йому ті часи, коли він їхав із Зосею в Париж. Ці шляхтянки так схожі на тих, давніх служниць. Острів роздумів після їх появи перевернувся на острів гармидеру, шарварку та метушні. Щоб не лаяти не вишколених дівчат, на яких зачаровано позирала його охорона, браві гвардійці, він вирішив пройтись по пляжному піску до скелі, яка, наполовину вдаючись у море, ніби відсікала цей клаптик узбережжя від інших.
Суцільні скелі зліва раптом трохи відступили, утворивши таку собі клумбу. Щось цвіло-біліло, жовтіло на ній. Старий нахилився і придивився. Білі, непоказні трубчаті біло-кремові квітки з жовтою опушкою розсипались по траві. Ряст. Всеволод не бачив його з дитинства. І не знав, що у цьому вимірі він є. "Ну що, буду зараз ряст топтати", подумав. Але якась дивна, огортаюча заспокоєність погасила у його голові цю ідею і він подибав далі. З нічого зірвався вітер.
Вітер посилювався, але скелі поки прикривали прибережну воду від бурі. У цьому трохи відлюдному місці близь берега плескались ще чотири дівчини. Поклавши руки на мокрий від прибою бік стрімчака, старий замислився ні про що. Із задуми його вивів зойк дівчиська.
– Тоне хтось, чи що? – зиркнув дід.
Дійсно втопала, по рухам було зрозуміло, що потягнуло ногу. Старий кинувся у воду. Але дівчина, раптом отримавши з переляку контроль над власним тілом, рвонула до берега, де лежав, грозячи осипатись у море, їх одяг. З виском вся компанія почала одягатися. Стало зрозуміло, що потерпіла, як і подруги, у воді була гола-голісінька. Понадіялись на відлюдність, а нелегка принесла імператора. То й сиділи у воді.
Задоволений, що не треба нікого рятувати, старий повернув до берега. Величезна брила, що уже сотні років ледве трималася на вершині стрімчака, на коливання якої ніхто на острові чомусь не звернув уваги, сильним поривом вітру була зрушена і, під дівочий вереск пішла, набираючи прискорення, на голову діда.
Херсон – Кадіс — Херсон, 2021-2023.
© Марко Східняк. Автор.2023
Хронологія Подій
1723 — заснування рудника по видобутку міді і золота в Австралії.
1723 – вихід Великої ескадри переселенців, битва при Єрро.
1723 — Відречення Всеволода від трону Фарани у Парижі та Батурині ( по дорозі на Гесиону). Коронація Ореста у Парижі і Батурині.
1724 Заснування імперії Гесиона та міста Січеслав.
1724. Переміщення Кошу на Гесиону. Відречення Єлизавети від трону, спочатку в Атлантиді, потім у Парижі.
1725 Весілля Всеволода молодшого; Софія Крістіана Луїза, дочка князя Адольфа Фридриха II Мекленбург-Стрелицького, Нойштреліц. Коронація Всеволода другого і Софії. Спочатку у Парижі, потім в Атлантиді. Прибуття Єлизавети у Січеслав.
1726 — Перша навколо континентальна морська експедиція
1728 – Заборона полювання на смілодонів.
1729 – Переселення майхородів у країну смілдонів. Перша південно-Тихоокеанська морська експедиція
1730 – набіг козаків на Самоа
1732 – участь Тихоокеанського козачого війська під керівництвом Гордієнка у каральних операціях іспанських Філіппін проти малайських піратів.
1733 – смерть Костя Гордієнка
1738 – заснування Січеславського Імператорського Університету. Заміжжя Христини Всеволодівни, за віце-королем Нової Іспанії Філіпом Бурбоном.
1739 – Поділ воєводств на провінції. Прибуття шляхтичів з України.
1739 – формальне надання Атлантидою (Всеволодом Другим) Гесионі незалежності на міжнародному рівні; визнання Францією Гесиони як суверенної держави
1743 – війна з китайськими піратами.
1744 – прибуття шляхтянок з України до Січеслава.
1744-45 – Вовча та ведмежа пандемія у Південному воєводстві.
1746 – смерть Єлизавети. Відречення Всеволода. Коронація Данила Всеволодовича
1746, березень — Народження графа Всеволода Володимировича Щасливого у Батурині-на-Тукурембо.
1748, листопад — смерть Всеволода Фундатора
Додаток 2:
Воєводства і головні міста Гесиони:
1. Столична округа – Січеслав
2. Північне воєводство – Каменське
3. Західне воєводство — Вісвальд
4. Запоріжжя — Кіш
5. Осередкове воєводство — безіменне на момент смерті Всеволода.
6. Південно-Західне воєводство – Єлизаветслав
7. Південне воєводство – Лахтак
8. Південно-Східне воєводство – Волошки
9. Східне воєводство – Помаранчи
Воєводство ЗвірПтицяДеревоКвітка1.ПівнічнеСірий зорро
(лисиця)
Араукана (голуб)Гевея
(каучукове
дерево)Шпомея
блакита2.Західне
СмілодонЯструб чорно-каштановийЦихона (хінне дерево)Кантута3.Осередкове
Гуара (вовк)КондорКалинаПримула4.Південно-Західне
ЛамаІнамбуАльгарробоТроянда жовтогаряча5.Південне
Вікунья
(верблюдові)БуревісникНотофагус (бук)Ромен6.Південно-Східне
Тремарктос (Ведмідь)Магелланів дрізд АкаціяВолошки сині7.СхіднеВедмі́дь печерний
(травоїдний)Чара (блакитна сорока)Кауріпівонія
вузьколиста8.СтолицяАльпак
(верблюдові)Сова-крикунЕвкаліптБілосніжна віола9.Кіш (Військо Низове)ПумаОрел— самітникПапая
(динне дерево)Кардо (будяк)
ПЕРЕЛІК ГЕОГРАФІЧНИХ ОБ'ЄКТІВ КОНТИНЕНТУ ГЕСИОНА
Гелена — затока, що із заходу глибоко розрізає Гесиону і разом з Остужуючою затокою чітко ділить континент на дві частини.
Гераклові (не Геркулесові) стовпи – чотири відносно невеликі півострови, що вдаються у океан на північній частини Гесиони.