Якщо вам сниться, що до вас наближаються якісь химерні, небувалі тварини — ви обдарована людина, вами опікується бог тварин і мистецтв Велес. Він нагадує вам, щоб ви не занедбали свій талант, обіцяє свою підтримку.
Ведмідь — жених, суджений.
© «Я закінчувала школу в прикордонному містечку Н. Мій батько — майор — служив на заставі, а мама працювала масажисткою в кардіологічному санаторії, де майже щовечора були танці, на які приходили прикордонники, а також мої однокласниці. Мені ж батьки не дозволяли ні з хлопцями зустрічатися, ні на танці ходити. Мріяли, щоб я вийшла заміж після закінчення торгово-економічного інституту за великоміського хлопця з квартирою.
Мене влаштовував їхній план, і я старанно вчилася задля того, щоб він здійснився. Але навесні все-таки потай від них пішла на танці. Там я з першого погляду закохалася в старшого лейтенанта Женю. І він закохався в мене. Ми почали зустрічатися й домовилися, що після закінчення школи одружимося, але невдовзі Женин приятель розповів батькові про наші зустрічі й наміри. Спалахнув скандал. Дісталося і мені, й Жені. Нам заборонили зустрічатися, то ж ми писали один одному листи до запитання. Саме в цей час приснився мені цей прикрий, як виявилося, доленосний сон.
Ми з батьком перебуваємо в нашому будинку. Я чую розлючений гавкіт собак. Вибігаю надвір і бачу великого бурого ведмедя, який, притулившись до паркана, відбивається від зграї псів. Мені стало шкода його. Я вхопила мітлу й почала відганяти оскаженілих нападників, але вони не злякалися. Двоє з них кинулися до мене, а інші продовжували терзати ведмедя. Тут з будинку вибіг батько з пістолетом у руці. Вистрелив у ведмедя і поранив його. Ведмідь заревів від болю і побіг геть, залишаючи за собою кривавий слід.
Що обіцяв мені цей сон я зрозуміла дещо пізніше, перед випускними іспитами. Женя чекав мене під школою і я, замість того, щоб повернутися додому, декілька годин гуляла з ним містом. Після цієї зустрічі він перестав писати мені. Що з ним, я не знала, допоки сусід-офіцер не сказав мені, що батько їздив в округ до свого приятеля й домігся, щоб Женю відрядили служити «на край світу». З горя я занедужала, кепсько склала іспити, не вступила до інституту. Чекала листів від Жені, допоки не довідалася, що листи, які все-таки надходили, перехоплювала мама.
Відтоді минуло двадцять років. Я закінчила інститут заочно. Заміж так і не вийшла. Замешкую й досі в Н. Працюю в ощадкасі. Й досі не можу вибачити батькам, що вони скалічили мені долю».
Вовк — грізний, високопоставлений ворог. Боротися з ним — до поразки в справах, значних матеріальних і моральних збитків. Втікати, втекти — розумне рішення допоможе вам уникнути лиха. Підстрелити вовка — неймовірний успіх.
Вепр — для чоловіка — дуже небезпечний суперник. Тільки пильність і підтримка друзів можуть врятувати вас від поразки. Для жінки — ревнивий чоловік або жорстокий, схильний до садизму сексуальний партнер.
Заєць — улюблений персонаж дитячих казок і мультфільмів уві сні є віщуном небезпеки, матеріальних втрат, душевної тривоги. Заєць перебіг вам дорогу — сподівайтеся невдачі. Мертвий заєць віщує тривалу хворобу або смерть друга.
А кролик, передовсім, білий — навпаки, вісник ніжного кохання, миру і злагоди в родині. Для старих людей — запорука спокійної, заможної старості.
© «Сталося це на початку сімдесятих років. Я — студент математичного фа-культету, замешкував в гуртожитку разом з трьома хлопцями — фізиком, хіміком та істориком. Останнього ми поважали за ерудицію і називали живою енциклопедією. Він час від часу розповідав нам щось, чого не можна було прочитати в підручниках, — про українських письменників, новинки літератури (заборонені чи напівзаборонені), голодомор, українську повстанську армію і т. д. Ми також ділилися з ним своїми спостереженнями, переповідали те, що чули від родичів. Зокрема я з захватом розповів друзям дещо про діяльність і особу митрополита Андрея Шептицького, з яким знався мій дядько-священик. Днів через десять по тому уві сні я побачив себе маленьким хлопчиком. Зайшов я наче в чужу темну кімнату. Стою і тремчу від страху. Аж тут на підлозі з’явилося світляне коло. А в ньому — дитяча іграшка — зайчик з барабаном. Я метнувся до нього, щоб завести, але зайчик сам завівся: забарабанив і рушив до мене. Я знову злякався і почав задкувати, а він наступав і наступав. Барабанив все гучніше й агресивніше. Я закричав і втік.
Після лекцій, під час прогулянки, я, сміючись, розповів цей «дитячий» сон своїй дівчині — студентці філологічного факультету. «Кепсько, що ти бачив себе малим. І заєць — недобрий знак. А що таке «барабан» — не знаю. Може, плітки?»
Через декілька днів мене викликали в деканат і направили «на розмову» у так званий «четвертий відділ», яким керував чоловік від КДБ. Він з порога почав звинувачувати мене у антирадянській пропаганді й погрожувати не лише виключенням з університету, але й ув’язненням. Я не розумів, про що йдеться і категорично відкидав усі звинувачення. Тоді він показав мені донос (прикривши листком прізвище донощика). Там йшлося про те, що я намагаюся організувати на математичному факультеті антирадянську підпільну групу, розповсюджуючи матеріали, які ганьблять компартію, вихваляю повстанців, Шептицького.
І щонайприкріше: я відразу впізнав руку «живої енциклопедії»! Й несамохіть вигукнув: «Заєць-барабанщик!» — «Заєць? — насупившись, запитав начальник. — З якого курсу?»
Я розповів йому свій сон. Той підсміхнувся і мовив: «Хочеш вчитися — думай, що кажеш і кому». Й відпустив мене.
Не знаю, чи можна назвати мій сон віщим, але в ньому, без сумніву, відбився мій тодішній страх перед владою (темрявою) і відчуття своєї малості. Думається, що начальник збагнув, що я — наївний віслюк — і навмисно показав мені той донос. Щоб я впізнав почерк і зрозумів: навіть серед друзів трапляються провокатори».
Кінь — доля, щаслива або ні залежить від масті, вигляду коня. Білий кінь – вісник щасливої долі. Сірий “у яблука” обіцяє заможність. Вороний – для молодих чоловіків – успіх у справах, поважну посаду, військову службу. Для старих – наближення смерті.