Нові коментарі
15 листопада 2024 18:15
Шановна пані Галино, дякуємо Вам за Вашу творчість! Ми виправили вказану Вами неточність. Дякуємо за проявлену увагу. З повагою, адміністрація сайту
З Божою правдою
3 липня 2024 02:48
Щиро вам дякую за увагу до моєї казки з книги казок ''Богданія''. На кожному з двох сайтів, з якого ви могли передрукувати цю казку, у змісті
З Божою правдою
Українські Книги Онлайн » Дім, Сім'я » Лікувальні властивості меду і бджолиної отрути - Наум Петрович Иойриш

Лікувальні властивості меду і бджолиної отрути - Наум Петрович Иойриш

Читаємо онлайн Лікувальні властивості меду і бджолиної отрути - Наум Петрович Иойриш
і невралгій завдяки застосуванню бджолиної отрути.

З ініціативи акад. М. Б. Кроля і під його безпосереднім керівництвом у 1938 р. лікар X. І. Єрусалимчик застосувала бджолину отруту в клінічних умовах при захворюваннях нервів, при цьому вона дістала добрі результати. Лікувалися хворі з запаленням сідничного, стегнового та інших нервів, у більшості з яких у минулому був ревматизм. Слід відзначити, що майже всі хворі до початку курсу лікування бджолиною отрутою вже безрезультатно лікувалися звичайними медикаментозними і фізіотерапевтичними методами.

Нижче наводимо дві короткі історії хвороби з праці X. І. Єрусалимчик.

Хворий Я., 36 років, прибув у клініку 2/VIII—1938 р. з діагнозом загострення радикуліту. Скарги під час прибуття: різкі болі в попереку і в лівій нозі по ходу сідничного нерва. 21/11 1938 р. підняв велику вагу, після чого відразу з'явився різкий біль у попереку і в лівій нозі. Хворий ходить шкутильгаючи, хребет при пальпації болючий у ділянці V поперекового хребця. Відмічається різке обмеження рухомості, особливо вперед, болючість по ходу сідничного нерва зліва, підвищена пітливість. Сеча, кров і спинномозкова рідина в нормі. На рентгенограмі поперекового відділу особливих змін не виявлено. Почато лікування підшкірним введенням розчину бджолиної отрути в найбільш болючі місця. Після 6 уколів болі були ліквідовані і хворий був виписаний на роботу.

Хворий М., 42 років, прибув 10/VIII 1938 р. з скаргами на різкі болі в правій нозі по ходу сідничного нерва. Хворів 3 роки. Протягом останніх півтора місяця відмічав різке загострення болів. Амбулаторне лікування виявилося неефективним.

Об'єктивно: болючість по ходу сідничного нерва, невеликий сколіоз хребта, болючість при пальпації в ділянці V поперекового хребця, болючість паравертебральних точок справа, рухомість хребта обмежена. Різка лабільність судин, що виявляється то почервонінням, то побілінням шкіри. Похолодання правої кінцівки. Лабораторні і рентгенологічні дослідження особливих змін не показали. Почато лікування підшкірним введенням розчину бджолиної отрути в найбільш болючі точки. Відмічено зменшення болів після 1—2 ін'єкцій. Після З—4 ін'єкцій спостерігалося значне поліпшення як суб'єктивне, так і об'єктивне. Після 8 ін'єкцій бджолиної отрути настало повне видужання. Хворий виписаний на роботу.

Лікування шкірних захворювань

Бджолина отрута широко застосовується в народній медицині при лікуванні різних захворювань шкіри. Наведемо кілька прикладів.

Хвора У-о довго хворіла на фурункульоз лиця. Вона лікувалася медикаментозними засобами (іхтіолова, стрептоцидова, сульфідинова мазі), але безуспішно. Хвора вирішила вдатися до народного засобу — бджолиної отрути, завдяки якій вона вилікувалася від фурункульозу.

Дитина С-в була хвора на туберкульоз шкіри лиця (вовчак) протягом 5 років. Одного разу на пасіці бджола випадково ужалила хлопчика в уражену щоку, після чого незабаром шкіра щоки на місці укусу стала більш бліда. Після цього випадку хлопчика вирішили лікувати бджолиними ужаленнями. Через кілька днів після лікування хвора щока почала набувати кольору здорової шкіри. Через півтора місяця лікування хлопчик видужав.

Лікування малярії

Професор Петербурзького лісного інституту М. І. Лукомський ще в 1864 р. опублікував статтю, в якій говорив про високий лікувальний ефект бджолиної отрути при лікуванні малярії.

Доктор Шульц у 1861 р. повідомив, що навесні 1859 р. він застосовував бджолину отруту при лікуванні як одноденної, так і три- та чотириденної малярії.

Спостереження показують, що лікування малярії бджолиною отрутою в багатьох випадках дає позитивні результати.

Наведемо кілька прикладів.

Хворий П-о в 1934 p. захворів на малярію. Через деякий час хворий почав працювати на пасіці, де його не раз жалили бджоли, в результаті чого він вилікувався від малярії.

Дитина Є-в протягом кількох місяців хворіла на малярію. За порадою пасічника її почали лікувати бджолиною отрутою, незабаром після чого дитина видужала.

Хворий Ш-н, житель Середньої Азії, з 1945 по 1947 р. хворів на тропічну форму малярії. В 1947 р. він почав працювати на пасіці, де його не раз жалили бджоли, завдяки чому він вилікувався від малярії.

Хвора 3-а в 1944 р. хворіла на малярію. Вона вирішила лікуватися бджолиною отрутою. Після 10 бджолиних ужалень хвора цілком позбавилася приступів малярії.

Питання лікування малярії бджолиною отрутою надзвичайно цікаве і заслуговує всебічного вивчення. Проте навіть на підставі вже наведених спостережень і літературного матеріалу можна зробити висновок, що бджолина отрута в деяких випадках може бути використана в комплексному лікуванні малярії.

Лікування захворювань очей

У народній медицині відомо, що бджолина отрута здавна застосовувалася при лікуванні деяких захворювань очей.

У сучасній медицині при лікуванні захворювань очей (ірити — запалення радужної оболонки та іридоцикліти — запалення циліарного тіла та радужної оболонки) успішно застосовують бджолину отруту.

Доцент О. І. Шершевська в Новосибірській очній клініці проводила лікування бджолиною отрутою (ужалення бджіл) і спостерігала чудові результати. Вона пише, що «в разі тяжких іритів з спаданням зору до 0,001 застосування бджолиної отрути давало разючий ефект; запальні явища стихали і вже через 3—4 дні наставало повне видужання з відновленням нормальної гостроти зору».

Лікування базедової хвороби

У медичній літературі та літературі, присвяченій питанням бджільництва, не зустрічалося описання випадків лікування хворих на базедову хворобу бджолиною отрутою, тому наводжувані нижче випадки успішного лікування базедової хвороби бджолиною отрутою в практиці народної медицини становлять певний інтерес.

Хвора Г-а з 1952 р. хворіла на базедову хворобу. До 1948 р. вона лікувалася медикаментозними і фізіотерапевтичними засобами, але безрезультатно. За порадою пасічника хвора Г-а почала лікуватися бджолиними ужаленнями. Після кількох ужалень вона відчула значне поліпшення; опух почав швидко розсисатися і незабаром зовсім зник.

Хвора 4-а була оперована з приводу базедової хвороби, але через 4 роки після операції в неї поновилося захворювання. Незабаром хвора помітила, що влітку під час роботи на пасіці, де її не раз жалили бджоли, вона почуває себе значно краще, ніж зимою: з'являється спокійний сон, значно зменшується збудливість нервової системи, зникають серцебиття тощо.

Серед пасічників базедова хвороба зустрічається дуже рідко.

Діяння бджолиної отрути на кров'яний тиск

У народній медицині відомо, що бджолина отрута знижує кров'яний тиск. Ця властивість бджолиної отрути підтверджується і експериментами на тваринах. Дослідженнями на собаках встановлено, що внутрішньовенне введення отрути однієї бджоли викликає деяке зниження кров'яного тиску; введення отрути від кількох десятків бджіл викликає різке спадання кров'яного тиску. Спадання кров'яного тиску, викликане діянням бджолиної отрути, зумовлене розширенням периферичних кровоносних судин. Це відбувається внаслідок наявності в бджолиній отруті речовини — гістаміну, що має судинорозширююче діяння. Досліди фармакологів показали, що гістамін навіть у розведеннях 1

Відгуки про книгу Лікувальні властивості меду і бджолиної отрути - Наум Петрович Иойриш (0)
Ваше ім'я:
Ваш E-Mail: